Zayıf görünmek isteyenler neler giymeli?

Zayıf görünmek için bir çok farklı kıyafet ve yöntem deneriz. Kadınların korkulu rüyası haline gelen kiloları hangi elbiseler saklar? Hangi renk zayıf gösterir? Neyle ne giyilir? Tarzınızda yapacağınız birkaç ufak değişiklik ile sizde zayıf görüneblirsiniz.

Fazlılıklarınızdan şikayetçiyseniz ya da vücudunuzda kalın bulduğunuz bir yer varsa ve giyim tarzınız ile bunu bir miktar gizlemek istiyorsanız, bu yazı oldukça işinize yarayacak. Doğru giyim tarzı ile fazlalıkları saklamak ve daha ince, hatta daha uzun görünmek mümkündür.

Zayıf görünmek isteyenler neler giymeli?
Zayıf görünmek isteyenler neler giymeli?

Zayıf görünmek isteyenler neler giymeli?

Zayıf görünmek isteyenler neler giymeli? Son zamanlarda özellikle de pandemi koşulları nedeniyle alınan kilolar zor anlar yaşatmaya başladı. Hızlı kilo vermek ise ne yazık ki bir çözüm değil. Ne giysem zayıf görünürüm sorusu ise sık sık arama motorlarında yer almaya başladı. İşte zayıf görünmek için giyilmesi gerekenler:

Korse

Korseler vücudunuzu olduğundan ince göstermesinin yanı sıra 1 – 2 bedene kadar ince de göstermektedir. Her ne kadar korseler rahatsız gibi dursa da kiloları gizleme de üstüne yoktur.

Salaş ve dökümlü kıyafetler

Salaş ve dökümlü kıyafetler giymek özellikle karın bölgesinde yer alan kiloları kolaylıkla gizler. Karın ve göğüs bölgenizde fazlalıklarınız var ise dökümlü giyinmek iyi bir çözüm olacaktır. Dökümlü elbiseler, gömlekler, tulumlar ile rahatça fazlalıklarınızı gizleyebilirsiniz.

Dikey çizgili kıyafetler

Dikey çizgili kıyafetler tercih ederek olduğunuzdan uzun ve ince gözükebilirsiniz. Ancak yatay çizgiler sizi hem daha kısa hem de daha geniş gösterecektir. Kıyafet alırken en önemli dikkat edilmesi gereken unsurlardan birisi olan kıyafetlerin desenleri ve çizgileridir.

Ütülenmiş Pantolonlar

Pantolonlardaki ütü çizgisi bacakları daha ince göstermekte oldukça etkilidir. Ütülenmiş pantolonlar ile bacaklarınız kalınsa daha ince gözükmesini sağlayabilirsiniz. ·

Hangi renkler zayıf gösterir?

Bilindiği üzere siyah ve koyu renkler her zaman daha ince göstermektedir. Ancak açık renkli kıyafetler ise olduğunuzdan daha da geniş gösterebilmektedir. Ayrıca tamamen tek renk giyinmekte ince bir görüntü elde etmenizi sağlamaktadır.

Zayıf görünmek isteyenler neler giymeli?
Zayıf görünmek isteyenler neler giymeli?

Hangi desenler zayıf gösterir?

Hangi desenler zayıf gösterir? Bu soruyu sık sık kendimize ve arama motorlarına sorar hale geldik. Desenler ise kiloları saklamak konusunda oldukça başarılı bir yöntem haline geldi. Kıyafetlerinizin üzerinde küçük desenler tercih ederek kilolarınızı gizleyebilirsiniz. Büyük desenler fazla kiloları daha çok belirginleştirmektedir.

Ayakkabı seçimi

Ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise düz ayakkabı tercihinden kaçınmanız gerektiğidir. Topuklu ayakkabı tercih ederek dik bir duruş sergilersiniz. Böylelikle daha ince ve daha zarif bir görüntü oluşturursunuz. Ayrıca boyunuz da olduğundan uzun gözükür. ·

Aksesuar kullanımı

Eğer üst bölgenizde fazlalıklarınız var ise kolye takarak gözleri fazlalıklarınızdan çekebilirsiniz. Çanta kullanırken ise büyük bir çanta sizin fazlalıklarınızın göze çarpmasını engelleyecektir. Küçük çantalar tercih ederseniz, kilolarınızın küçük çantanın arkasında daha belirgin olacaktır. Büyük saatler kullanarak kolunuzun ve bileklerinizin daha ince görünmesini de sağlayabilirsiniz. ·

Zayıf görünmek isteyenler neler giymeli?
Zayıf görünmek isteyenler neler giymeli?

Hangi etek zayıf gösterir?

Baldırlarınızdan ve bacaklarınızın kalınlığından şikayetçi iseniz, diz altı etekler iyi bir seçim olacaktır. Yüksek bel ve genişleyen etekler fazlalıklarınızı gizleyebilir. Buna ek olarak maksi uzun etekler hem modadır, hem de bacakları tamamen gizlemenize yardımcı olmaktadır. Geniş pilili eteklerin basen ve kalçaları gizlemekte oldukça iyi olduğunu da bilmelisiniz. ·

Kemer seçimi

Kalın kemerler ile karın ve bel bölgesinde bulunan fazlalıklarınızı çok iyi bir şekilde kamufle edebilirsiniz. ·

Hırka ve ceket seçimi

Dökümlü ve uzun ceket / hırka seçimleri ile kalçalarınızı ile basenlerinizdeki fazlalıkları rahatça gizleyebilirsiniz. Blazer ceketlerin kollarını katlayarak hoş bir havada yaratabilirsiniz.

Yorum yapın