Yüz Beyazlatma Maskeleri

Yüz Beyazlatma Maskeleri sorusunun cevabı çok aranmaktadır. Sizlere yüz beyazlatma üzerine harika maske tarifleri sunacağız. Beyaz cilde sahip kişiler yaz aylarında sürekli güneşin altında gezerek, bronzlaşmak için türlü yöntemler deneyerek veya solaryum merkezlerinde koyu bir tene sahip olmak için uğraşmaktadırlar.

Bunun yanı sıra birde koyu tene sahip kişiler vardır ki, onlarda cildinin beyazlaşması için her türlü maske ve cilt kürleri deneyerek yüz beyazlatma arayışına girmektedirler. Aynı zamanda buğday tenli veya normal cilt tonlarına sahip kişiler‘de bu yöntemler doğrultusunda yüzünün veya vücudunun başka bölgelerinde yüz beyazlatma maskeleri denemektedirler. Kozmetik mağazalarda satılan yüz beyazlatma kremleri veya yüz beyazlatma maskelerinin cilde zararları konusunda henüz net bir bilgi olmamaktadır. Bu konuda tereddüt etmemek adına evinizde kendinize özel yüz beyazlatma maskesi hazırlayabilirsiniz.  Sizler için büyük bir özenle ve pratik anlamda kavrayabileceğiniz türden yüz beyazlatma maskeleri hazırladık. Aşağıdaki yüz ve vücut beyazlatma maskelerini deneyerek olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

Gece yüz maskesi
Gece yüz maskesi

Yüz Beyazlatma Maskesi Nasıl Yapılır?

 • Malzemeler
 • 1 Su bardağı kadar su.
 • Yeteri kadar ıhlamur.
 • 2 çay kaşığı kadar elma sirkesi.
 • 2 çay kaşığı kadar taze sıkılmış limon suyu.

Yüz Beyazlatma Maskesinin Hazırlanışı

Öncelikle suyunuzu kaynamak üzere ocağın üzerine bırakın, daha sonra temin etmiş olduğunuz ıhlamuru kaynamakta olan suyun içerisine ilave ederek demin tutmasını sağlayın. Bu işlemden sonra demlenen ıhlamuru iyice süzerek üzerine elma sirkesi ve limon suyunu ilave ederek birbirine karışmasını sağlayın. Elde etmiş olduğunuz bu karışımı yüz bölgenize iyice sürün.(Dudak ve göz bölgelerine sürmeyin) daha sonra yüz beyazlatıcı maskenin kurumasını bekleyin. Kuruduğunu hissettiğiniz maskeyi ılık su ile yüzünüzü iyice yıkayarak arındırın. Bu maskenin kullanım ömrü azdır, buzdolabında bekletmeniz dahilinde 2 gün içerisinde kullanmanız gerekmektedir. Size tavsiyemiz sürekli taze bir karışım ile yüzünüze bakım yapmanızdır.

Renksiz kına yüz maskesi
Renksiz kına yüz maskesi

Domates ve Un ile Yüz Beyazlatma Maskesi

 • Malzemeler
 • 1 Tane Domates.
 • Yeterli miktarda un.

Hazırlanışı

Elde etmiş olduğunuz domatesi iyice soyarak blendır veya rende yardımı ile iyice irdeleyin ve hazırda bekletin. Hazırda tutmuş olduğunuz rendelenmiş domatesin içerisine unu ekleyerek macun haline gelinceye dek iyice karıştırın. Elde etmiş olduğunuz yüz beyazlatma karışımını yüzünüzü masaj yapar şekilde iyice yedirin ve kurumasını bekleyin. 5-8 dakika içerisinde genelde kurumaktadır. Daha sonra maskeyi cildinizden arındırmak için ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Göz bölgelerini maskeyi uygulamayın. Günde 1 defa uygulayacağınız bu özel yüz beyazlatma maskesi sayesinde yüz renginiz gün geçtikçe açılacaktır.

Toz beyaz yüz maskesi
Toz beyaz yüz maskesi

Maya ve Soya Peyniri ile Yapılan Yüz Beyazlatma Maskesi Tarifi

 • Malzemeler
 • 50 Gram kadar soya peyniri.
 • Yarım yaş maya.

Maskenin Hazırlanışı 

Temin etmiş olduğunuz soya peynirini iyice ezin ve daha sonra üzerine yaş mayayı da ilave ederek macun kıvamını alıncaya dek iyice karıştırdıktan hemen sonra 30 dakika kadar beklemeye alın. Yarım saat kadar bekledikten sonra maskeniz hazır hale gelecek ve kullanabileceksiniz. Elde etmiş olduğunuz yüz beyazlatma maskesini göz ve dudak bölgeleri hariç tüm yüz bölgenize iyice yedirerek masaj yapar gibi sürün. Maske yüzünüzde 20-25 dakika kadar kaldıktan sonra ılık su ile yıkayarak kurutun. Bu maske sayesinde gözenekleriniz de kapanmış olacaktır. Aynı zaman’da yağlı ciltler içinde oldukça uygun bir cilt bakım maskesi özelliğini taşımaktadır.

Papatya Çayı ile Ten Beyazlatma Kürü Nasıl Yapılır?

 • Malzemeler
 • 1 Fincan kadar su.
 • 2 Yemek kaşığı kadar papatya çayı.
 • 1 Yemek kaşığı kadar gül suyu.
 • 1 Yemek kaşığı kadar süzme bal.

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Elde etmiş olduğunuz papatya çayını 1 fincan kaynayan suya ilave ederek kıvamını alıncaya dek iyice karıştırın. Beraberin kaynayan malzeme 2-3 dakika kadar kaynamaya devam etmeli. Daha sonra papatya çayını süzerek üzerine gül suyu ve bal ekleyerek krem kıvamını alıncaya dek iyice karıştırın ve hazır hale getirin. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı göz bölgesinden uzak tutarak yüzünün tüm bölgesine yedirerek sürün ve 10-15 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayarak durulayın. Yüzünüze her gün süreceğiniz bu papatya maskesi ile yüz tonunuz gün geçtikçe beyazlaşacaktır.

Yorum yapın