Tesettür Kombinleri Türbanlı Giyim

Giyim sektöründe önemli bir yere sahip olan tesettür kıyafetler oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Muhafazakar kesim diye adlandırdığımız kapalı bayanların tercih ettiği bu kıyafetler içerisinde pantolonlar, gömlekler, etekler, elbiseler, kazaklar ve tuniklere sıklıkla rastlamaktayız. Dış giyim eşyaları olarak da pardösüler, paltolar, eşarplar ve şallar sıklıkla kullanılmaktadır. Tesettür kombinleri oluştururken renk uyumlarına dikkat etmek oldukça önemli bir konudur. 

Bayanlar şıklıklarını her şekilde ortaya çıkarabilen varlıklardır. Onların tesettürlü olmaları yaşam tarzları ve inançları ile alakalıdır. Tesettürlü bir bayan her zaman şık ve gösterişli olabilir. Tarzına, yaşına ve zevkine uygun oluşturulacak kombinler her zaman bir bayanı olduğundan daha hoş gösterecektir. Önemli olan kişilerin vücut yapılarına göre yakışanı giymesi ile ilgilidir. 

Yazlık tesettür kombinleri
Yazlık tesettür kombinleri

Tesettür Kıyafetler Ve Giyim Sektöründeki Yeri 

Giyim mağazalarına gidildiğinde içerisinde farklı yaşlara hitap eden ayrı bölümler görürüz. Kadın giyim ve kız çocuk giyim bunların arasında bulunmaktadır. Son zamanlarda tesettür kıyafetlere ilgi arttığı için bu giyim mağazalarında tesettür giyim olarak yeni bölümlerin konumlanmış olduğunu görmekteyiz. Bu durum da aşırı talepten ortaya çıkmıştır. Kapalı bayanlar kendilerine tesettür kombinleri oluşturabilmeleri için, bu bölümlerden alışveriş etmeyi tercih ederler. 

Giyim sektöründe oldukça fazla yer etmiş olan tesettür giyimin kendine has ayrı mağazaları da bulunmaktadır. Burada sadece muhafazakar insanlar olurlar ve kendilerine uygun olan kıyafetleri seçerek, hepsinin bir bütün olmasını sağlayabilirler. Bu mağazalardan A dan Z ye dediğimiz her türlü kıyafet bulunmaktadır. Bayanlar rahatlıkla aralarında uyum sağlayacak tesettür kombinleri oluşturabilirler. 

Tesettür Kıyafetlerin Özellikleri Nelerdir? 

Dini inançlarımıza göre bayanların örtünmesi gerekmektedir. Özellikle saçını kapatması ve vücudundaki dikkat çekecek bölgelerin gizlenmesi gerekir. Bu inançlara sahip olup da örtünen kadınlar, bol kıyafetler tercih ederek vücudundaki bazı bölgelerin diğer insanlar tarafından fark edilmemesini arzu ederler. Onlar için gizlemek duygusu büyük bir önem taşımaktadır. O yüzden farklı renkte ve modelde başörtüsü ve şallar bayanların vazgeçilmezidir. 

Bayanlar başörtülerine tesettür kombinleri içinde farklı bir yere oturturlar. Çünkü onların kıyafetiyle ve pardösüleri ile uyum sağlamaları gerekir. O yüzden tesettürlü bir bayanın dolabında fazla miktarda başörtüsü ve şal bulunmaktadır. Kıyafetlerin özellikleri içerisinde bol olanlar tercih edildiği gibi; kollarını kapatmak maksadı ile genelde uzun kolludurlar. Elbiseler ve etekler ayak bileklerine kadar uzun olur. Yaka modelleri genelde kapalı olmaktadır. 

Tesettür Giyim Modası 

Giyim mağazalarında farklı giyim kreasyonları özellikle kapalı diye tabir ettiğimiz tesettürlü bayanların ilgi ve beğenisine sunulmaktadır. Birçok ünlü marka bu giyim tarzını seçenler için farklı kıyafetler tasarlamaktadır. Konsepte uygun olarak birbirinden değişik, güzel ve şık kıyafetler bayanların ilgisi sonucunda tesettür giyim modasını da oluşturmuştur. Hatta bazı markalar sadece tesettür üzerine çalışmaktadır. Tasarımlarını ona göre hazırlamaktadır.  

Gül kurusu türbanlı moda kombin
Gül kurusu türbanlı moda kombin

Ünlü markalar bünyelerinde tesettür kombinleri oluşturan kıyafetlere sıklıkla yer vermektedirler. Bu kıyafetler her sezonda ve mevsimde farklılık göstermektedir. Moda olan renkler ve modeller takip edilerek tesettür kıyafetlere uygulanmaktadır. Böylelikle bayanlar kendi zevklerine hitap eden birçok kıyafeti bir arada bulabilmektedirler. Modayı takip eden bayanların bu kreasyonlardan seçim yapmaları da oldukça kolaydır. 

Kiremit Rengi Elbise Kombinleri 

Elbise her bayanın olduğu gibi tesettürlü bayanların da tercih ettiği bir kıyafettir. Diğer elbiselerden farkı biraz daha bol olmaları, kollarının uzun olması ve etek boyunun da genellikle ayak bileğine kadar olmasıdır. Tesettür kombinleri içerisinde elbiseye uyumlu olacak eşarp, şal, ayakkabı ve çanta gibi giyim eşyalarının seçimi de görüntü olarak oldukça önemlidir.  

Eğer kiremit rengi bir elbise aldıysanız dikkat etmelisiniz. Çünkü koyu renk bir elbise tercihinize renk katmanız gerekecektir. Tercih edeceğiniz eşarbın ya da şalın rengi de koyu olursa sizi boğabilir. Hele bir de esmer bir tene sahipseniz; eşarbınızın uçuk renklerde olmasına özen göstermelisiniz. Ayakkabı ve çanta tercihiz de eşarbınızın renginde olabilir. Böylelikle kiremit rengi elbisenize güzel kombinler yaratabilirsiniz. 

Kırmızı Rengi Elbise Kombinleri 

Kırmızı renk her zaman iddialıdır. Göze çarptığı için genellikle önemli günlerde tercih edilir. Aslında tesettür kombinleri arasında en fazla kombin oluşturabileceğimiz bir renktir. Kırmızının siyah ile uyumu tartışılamaz bir gerçektir. Ayakkabı ve çanta seçiminizde siyahı tercih edebilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız aksesuarlarda gümüş ya da altın da tercih edilebilir. Dar modelde bir elbise aldıysanız onu kalın bir kemerle de süsleyebilirsiniz. 

Kırmızı renkte bir elbiseyi abiye olarak da tercih edebilirsiniz. Üzerine tül ya da dantel detayı vererek elbisenin havasını değiştirebilirsiniz. Uzun kırmızı bir elbise düğünlerde ve özel günlerde sizin oldukça havalı ve şık görünmenizi sağlayacaktır. Eşarbınızın omuzlarınızı örtmesi ile de güzel bir görüntü oluşturabileceğiniz gibi; farklı bağlama şekilleri de sizi güzel gösterebilir. 

 Kışlık Tesettür Kombinleri 

Bayanların kışlık kıyafetleri arasında bulunan pardösü, palto ve kabanlar tesettür giyimde de oldukça fazla tercih edilmektedir. Dış giyim haricinde; bayanların sıklıkla giydiği pantolonlar bu giyim tarzını tercih edenler için de oldukça fazla çeşitliliğe sahiptir. Genelde pantolon paçaları biraz geniş olmakla birlikte; dar paça pantolonlarda bulunmaktadır. Bu pantolonların üzerine tesettür kombinleri oluştururken tunik ya da uzun gömlekler tercih edebilirsiniz. 

Kışlık tesettür giyim modası
Kışlık tesettür giyim modası

Kışlık pantolonlar kadife, yünlü ya da kaşmir kumaşlardan imal edilmiş olabilir. Bu pantolonların üzerine kalın uzun kazaklar ya da triko üst kıyafetleri seçebilirsiniz. Ceket ve pantolondan oluşan ikili takımlar da tesettür giyim tarzında üretildikleri zaman oldukça şık görünmektedirler. Hangi kıyafeti tercih ederseniz edin; şal ya da eşarbınız kıyafetinizin bütünleyicisi olacaktır. 

Yazlık Tesettür Kombinleri 

Yaz mevsiminde daha ince ve hafif dokuda üretilmiş kumaşlar tercih edilmektedir. Sıcak havalarda tesettürlü bayanların bunalmaması ve terlememesi için bu önem verilen bir konudur. Penye ya da ince keten kumaşlardan yapılmış olan pantolon, eşofman, etek ve elbise gibi giyim eşyaları sıklıkla tercih edilir. Her tesettürlü bayanın dolabında bunlardan fazla miktarda da bulunmaktadır. Tesettür kombinleri oluşturmak istediğinizde içinde bulunduğunuz mevsimin büyük önemi vardır. 

Kemerli çizgili uzun etek duz bej renk uzun etek tesettür kombin
Kemerli çizgili uzun etek duz bej renk uzun etek tesettür kombin

Özellikle yaz aylarında güneş ışıklarını geçirerek sizi terletmeyecek renkleri tercih etmelisiniz. İnce dokuda üretilmiş bol bir pantolonun üzerine yine ince kumaş kullanılmış farklı renklerde tunikler tercih edebilirsiniz. Yazın kısa kollu kıyafetler giyerek üzerinize kap pardösü de giyebilirsiniz. Kap özellikle kumaş yapısından dolayı sizi terletmeyecektir. Böylelikle kıyafetinizle uyumlu kombin yapmış da olacaksınız. 

Saks Mavisi Elbiseye Hangi Renk Şal 

Bazı renkler kendi güzellikleri ve göz alıcılıkları ile dikkat çekicidir. Saks mavisi de bu renklerin arasında bulunmaktadır. Özellikle renkli bir göze sahipseniz tesettür kombinleri içerisinde bu rengi mutlaka denemelisiniz. Gözlerinizi daha ön plana çıkaracak ve elbisenizle bütünleştirecektir. Saks mavisi üzerine kullanacağınız şal renginde karar veremiyorsanız bunun en kolay yolu yine mavinin açık tonlarını kullanmanız olacaktır. Özellikle uçuk mavi bir şal ile saks mavisini rahatlıkla kombin yapabilirsiniz. 

Ama farklı bir renk istiyorum mavinin içinde boğulmak istemiyorum diye bir düşünce kafanızda oluşmuş ise o zaman pastel renklerdeki şalları tercih etmelisiniz. Pudra rengi, kırık beyaz, uçuk pembe bu tercihleriniz arasında olabilir. Koyu renkten oluşan ve desenli bir şal tercih etmeyin. Bu durum saks mavisi elbisenizin güzelliğini ortadan kaldırabilir. Tesettür kombinleri yaparken tepeden tırnağa renk uyumu oldukça önemli bir unsurdur. 

 RESİM GALERİSİ

Yorum yapın