Tesettür Abiye Elbise Seçimi

Tesettür Abiye Elbise Seçimi Her geçen gün kendini yenileyen tesettür modası 2022 yılına da rengarenk kumaşlardan yapılmış ışıl ışıl görünümlü abiye modellerle giriş yapmıştır. Birbirinden farklı stillerde ve renklerde olan, her zevke hitap eden Tesettür Abiye Elbise modelleri bu yıl gene vitrinleri süsleyecek. Hem sadeliği hem de şıklığı seven ya da gösterişli olmayı seçen tesettürlü bayanlar bu sene yepyeni modellerle buluşacak. Peki birbirinden farklı kumaşlarda ve renklerde yapılan Tesettür Abiye Elbise seçimi nasıl olmalıdır? Tesettür Abiye Elbise tercih ederken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Sadeliği seven bayanlar ya da ön plana çıkmak isteyenler için hangi abiye grubu daha uygundur? İşte bu yazımızda sizler için tüm bu soruların cevaplarını ele aldık ve paylaştık. Bahsedeceğimiz püf noktalara özen gösteren her bayan kendine yakışan en şık tesettür abiye elbiseyi kolaylıkla bulabilecektir.

Tesettür Abiye Elbise Seçiminde Mekanın Önemi

Birbirinden güzel modellerdekiTesettür Abiye Elbise seçiminde gidilecek mekanın nasıl bir yer olduğu önemli. Gidilecek mekan elbette dikkat edilmesi gerekenler arasındadır. Salonda yapılacak bir nişan ile evde kutlanacak daha küçük bir nişan merasimi için seçilecek tesettür abiye elbiselerin aynı olmasını bekleyemeyiz. Aynı şekilde dışarıdaki bir davetin açık havada bir kır düğünü olması ya da balo salonunda yapılacak bir düğün olması durumunda da seçeceğimiz kıyafetler farklılık gösterir. Peki, mekana göre Tesettür Abiye Elbise seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Öncelikle davetin ya da düğünün nasıl bir yerde yapılacağını önceden bilmek önemlidir. Örneğin ev ortamında yapılan sade bir nişan töreni için çok fazla abartılı abiye kıyafet tercih edilmemelidir. Tül, saten ya da şifon bir Tesettür Abiye Elbise üzerine aynı tonlarda bir şal ile çok hoş olunabilir. Bu şekilde hem abartıdan kaçınılmış hem de zarif bir görünüm yakalanmış olur. Nişan töreninin kapalı ve lüks bir salonda yapılması durumunda seçilecek elbise tabii ki biraz daha gösterişli olmalıdır. Özellikle de nişanlanacak olanın ailesindenseniz kendinizi belli edecek bir abiye seçmeniz isabet olacaktır. Böyle bir durumda pul payetlerle süslü koyu renklerde bir abiye ile ışıl ışıl görünebilirsiniz. Farklı bir seçenek olarak üzeri güpür dantellerle kaplı, parlak taşlı kemeri olan bir elbise de tercih edilebilir. ( Düğün için Elbise Modelleri)

Gideceğiniz mekan açık alanda yapılacak bir kır düğünü ise bu durumda daha az pırıltılı ve sade bir elbise seçimi uygun olacaktır. Düğün sahibi değilseniz çiçek desenli bir şifon tesettür elbise giymeniz bile kır düğünü havasına uyum sağlayacaktır. Fakat düğün sahibiyseniz o zaman kendinizi biraz daha ortaya çıkarmalısınız. Bunun için seçeceğiniz şifon detaylı simli bir abiye ile hem abartısız bir ışıltı yakalayacak hem de oldukça şık olacaksınız. Sünnet düğünü annesi olanlar içinde açık renkler tercih etmekten yanayız. Açık uçuk bir pembe ya da kırık beyaz güpür dantel süslemeli ve parlak taşlarla işlenmiş bir abiye elbise sünnet annesine çok yakışacaktır. Balık model pul payet süslemeli bir tesettür abiye model de gene tercih edilecek seçeneklerdendir.

Tesettür Abiye Seçiminde Fiziksel Özelliklerin Önemi

Tesettür Abiye Elbise Modeli seçiminde kuşkusuz en önemli noktalardan bir diğeri de fiziksel özelliklerimizdir. Kişinin vücut yapısına ve ten rengine göre abiye elbise tercih etmesi çok önemlidir. Vücut yapısına göre seçilen bir elbise kişinin bedenine tam olarak oturacağı için uyumlu ve şık duracaktır. Elbisenin çok dar olup hatları belli etmesi tesettür abiye seçiminde istemediğimiz bir ayrıntıdır. Bu nedenle elbisenin ne çok dar olması ne de bol durması göze asla hoş gelmez. Dolayısı ile bu hususa dikkat ederek elbise seçilmesi gereklidir. Kilo problemi olan bayanların daha zayıf görünmesi için mutlaka siyah, bordo ya da mürdüm gibi koyu renk Tesettür Abiye Ebise tercih etmesi gereklidir. Ayrıca kilolu bayanların kesinlikle kabarık kloş eteklerden, fırfır ya da karpuz kol gibi detaylardan uzak durması da önemlidir.

Açık tenli bayanların açık tonlarda elbise seçmesi cansız ve silik bir görüntüye neden olabilir. Bunun için fuşya, saks mavisi gibi daha canlı tonlarda Tesettür Abiye Elbise seçmelerini öneriyoruz. Aslında tüm bu detaylar küçük bir ayrıntı gibi dursa da seçeceğiniz Tesettür Abiye Elbise ile şık olabilmeniz için çok önemlidir. Bu püf noktalara özen gösteren her bayan kendine yakışan tesettür abiye elbiseyi kolaylıkla bularak göz alıcı bir şıklık elde edebilecektir.

Yorum yapın