Sığla Yağı nedir? Sığla Yağı kremi ne kadar?

Sığla Yağı nedir? Sığla Yağı kremi ne kadar? Sığla ağacından elde edilen yağın bir çok faydası var ve ilaç, kozmetik alanında sıklıkla kullanılan yağlardan en başta olmaktadır. Sığla ağacı ya da günlük ağacı olarak adlandırılan ağaç Ege’nin Muğla ilçesinde bulunan Fethiye, Marmaris, Ula ve Köyceğiz gibi illerinde yetişmektedir.

Her yerde yetişmeyen ve çok kıymetli Sığla ağacından elde edilen Sığla Yağının faydaları gün geçtikçe kullanılanlar tarafından görülmesi ve gün geçtikçe sık kullanımı artması ile merak edilen sorular artmıştır ve Sığla Yağı nedir? Ne işe yarar? Kremi ne kadar? Kullananların yorumları? Gibi ve daha fazla merak edilen soruları siz değerli okurlarımız için yazımızda sizin için cevapladık. Keyifli okurlar…

YAZIMIZDA BAHSETTİĞİMİZSIĞLA YAĞINI KULLANIP KULLANMAMAK KİŞİNİN KENDİ İRADESİNE KALMIŞTIR. OLUŞAN BİR YAN ETKİDE iotblogs.net VE ÜYELERİ SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.

Sığla Yağı nedir?

Aromaterapik yağ çeşitleri grubun da bulunan yağın cilt, kozmetik, parfüm ve ilaç grubuna faydası bulun yağın kokusunun güzelliği ile de kullandıkça kullanılası gelmektedir. Diğer bir adı da Günlük yağı olarak bilinmektedir. Zengin içerikleri ile vücuda bir çok faydası bulunan yağ Muğla ve çevresinde yetişen Sığla ağacını kök ve gövdesinden elde edilmektedir.

Sığla Yağı nedir? Sığla Yağı kremi ne kadar?
Aromaterapik yağ çeşitleri grubun da bulunan yağın cilt, kozmetik, parfüm ve ilaç grubuna faydası bulun yağın kokusunun güzelliği ile de kullandıkça kullanılası gelmektedir

Sığla Yağı ne işe yarar?

Bir çok cilt problemlerinde çözüm olarak sunulan yağ sadece cilt değil bir çok iç hastalıklarda, solunum hastalıklarında da tedavide yardımcı olmaktadır.

 • Ülser, reflü ve gastrit gibi mide ya da bağırsak hastalıklarına çözüm olmaktadır,
 • Kozmetik alanında parfüm içeriğinde kullanılmkatadır,
 • Kesi, yara ve yanıklarda kullanılır,
 • Antiseptik içeriği nedeni ile yara enfeksiyon kapmasını engelliyor,
 • Üst solunum yolu hastalıkların giderilmesi için, çabuk kolay atlatılması için kullanılır,
 • Cilt gençleştirmeyi sağlar,
 • İnce kırışıkların giderilmesini sağlar,
 • Sindirim sisteminin çalışmasını düzenler,
 • Romatoidartrit gibi eklem iltihaplanması hastalıkların oluşmamasını, azalmasını ve ağrıların azalmasında yardımcı olabilmektedir.
 • Cilt lekelerin yok edilmesinde yardımcı olur,
 • Stres, anksiyete ve korkunun azalmasında yardımcı olmaktadır,
 • Mantar oluşumunu önler,
 • Bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Sığla Yağı cilde sürülür mü?

Evet, alerjiniz olup olmadığını denedikten sonra sürebilirsiniz.

Sığla Yağı basurda etkili mi?

Evet, Hemoroid ya da diğer adı basur da etkilidir.

Sığla Yağı zararları nedir?

Alerji olup olmadığı önceden ufak bir şekilde denendikten sonra alerjisi oluşmayan kişilerin abartmadan ve kullanıma uygun kullanıldığında bir bilinen zararı olmadığı bilinmektedir. Yağı içerek tüketecekler tadı çok ağır olduğu için kusma, bulantı vb. gibi etkiler neden olan kişiler tek başına kullanmamalıdır.

Sığla Yağı kaç gün kullanılmalıdır?

Devamlı olarak ve fazlası kullanılmadan 22 gün kullanılmalıdır.

Sığla Yağı nasıl uygulanır?

Sığla yağı mide rahatsızlıkları, sindirim sorunları gibi hastalıklarında yutarak kullanacak kişiler en faydalısı tek başına tüketebilenler saf haliyle sabah kahvaltıdan 1 saat önce bir çay kaşığı yutulmalıdır. Eğer tek yutamayanlar bir tatlı kaşığı bal ile karıştırarak ya da 1 2 damla içme suyuna katarak kullanabilirler.

https://www.youtube.com/embed/Ol00MQ43nFc

Sığla Yağı yüze nasıl uygulanır?

Günlük yağı yüze sürülebildiği gibi alerjisi olmayan yada hassaslığı olup olmadığı cildin ufak bir kısmında denedikten sonra cildinize makyajınızı temizledikten sonra temiz cilde bir iki damla yağı masaj yaparak sürebileceğiniz gibi, kremi olarak alıp kullanabilirsiniz yada banyo suyunuza yada duş jelinize bir iki damla katabilirsiniz. Makyaj temizleyici olarak da pamuğa damlatarak kullanabilirsiniz.

Sığla Yağı alerji yapar mı?

Hassas ciltlerde alerji yapabilen yağ daha önce hiç kullanmamış kişiler cildinin ufak bir kısmında kullanmalılardır. Eğer yutarak kullanacaklar ise kokusu ve tadı ağır olduğu için mide bulantısı kusma gibi nedenlere sebep olabileceğinden su ile yada bal ile tüketebilirler.

Günlük Yağı içeriği nedir?

Mersin ve Muğla çevresinde bulunan Sığla ağacından elde edilen yağ, ağaçtan dikey bir çizgi çizilip damarların içeriğinin sıyrılması ile toplanan içeriğin kaynatılması ve preslenmesinden sonra elde edilir yağ.

Sığla Yağı nedir? Sığla Yağı kremi ne kadar?
Aromaterapik yağ çeşitleri grubun da bulunan yağın cilt, kozmetik, parfüm ve ilaç grubuna faydası bulun yağın kokusunun güzelliği ile de kullandıkça kullanılası gelmektedir

Sığla Yağı nerede satılıyor?

Aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz günlük yağı bir çok internet satıcılarında ve A 101’lerden bulabilirsiniz.

Trendyoldan almak için buraya tıklayınız,

A 101 den almak için buraya tıklayınız.

Günlük Yağı ne kadar?

20 ml yağ 20 ile 25 tl arasında fiyatı bulunmaktadır.

Sığla Yağı kremi ne kadar?

100 ml krem 30 lira ile 50 lira arası değişen fiyatı internette bir çok alışveriş marketlerinden ulaşabilirsiniz.

Trendyoldan almak için buraya tıklayınız.

N 11 den almak için buraya tıklayınız.

Sığla Yağı kullananların yorumları?

Müthiş lezzetli koah hastası babama ilaç gibi geldi super

ürün gerçekten mide dostu. sabahları midede olan yanmayı ekşimeyi yok etti. teşekkürler.

Peeling icin kullaniyorum ve cok işe yariyor ve lekelere bire bir

yag karisimlari yapmak icin almistim. kozmetik olarak da kullaniyorum. boyle bir koku olamaz hayatinizda duyacaginiz en guzel koku budur sanirim.

Ürün hızlıca elime ulaştı. Ben mide sorunum için aldım gastrit ve ülsere iyi geliyormus dogru kullanımda. Fakat yüzüme de damlattım ve çok iyi nemlendirdi. Umarım faydalarını görmeye devam ederim.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Cemre Solmaz kimdir? hakkında kaleme aldığımız yazımıza göz attınız mı?

Yorum yapın