Sarımsağın saça faydaları

Sarımsağın saça faydaları yüzyıllardır konuşulan bir konu haline gelmiştir. Sizler için geçmişten bugüne gelen sarımsak ile ilgili bir araştırma yaptık. Geçmişte kadınların saçlarının gür ve parlak olması günümüzde dikkat çekmektedir. Peki bu kadınların sarımsaktan yararlandığını biliyor muydunuz?

DERLENEN TARİFLERİ UYGULAMAK KİŞİNİN İRADESİNE KALMIŞTIR. OLUŞAN HERHANGİ BİR YAN ETKİDEN iotblogs.net VE ÜYELERİ SORUMLU DEĞİLDİR.

Sarımsağın saça faydaları

Sarımsak ile sağlıklı saçlara kavuşmaya ne dersiniz hanımlar? Sizler için sarımsağın saça faydalarını kaleme aldık. Sizleri bekletmeden konumuza hemen başlayalım.

 • Çiğ sarımsak, saç sağlığını geliştirmek için harika olan C vitamini içeriği açısından zengin olduğu bilinmektedir. Ayrıca saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olan kolajen üretimini artırır.
 • Sarımsak antibakteriyal özelliğini saç derisinde de göstermektedir. Mikropları ve bakterileri saç derisinden yok ederek daha temiz bir saç derisine sahip olmanıza yardımcı olacaktır.
 • Ayrıca saç köklerini temizlemeye yardımcı olur, güçlendirir ve tıkanmayı önleyerek saç dökülmesini daha da engeller.
 • Sarımsaktaki selenyum içeriği, maksimum beslenme için kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. Böylece saçlarınızın beklediğinden daha hızlı uzayacak ve parlak görünecektir.
https://www.youtube.com/watch?v=i0xH_jzj-S4
Çiğ sarımsak, saç sağlığını geliştirmek için harika olan C vitamini içeriği açısından zengin olduğu bilinmektedir. Ayrıca saç büyümesini teşvik etmeye yardımcı olan kolajen üretimini artırır.

Sarımsak ile saç bakım maskeleri

Sarımsak ile evde 5 dakikanızı vereceğiniz saç bakım maskeleri derledik. İster saçlarınızı rapunzel gibi uzatın, isterseniz dolgunlaştırın, isterseniz kepekleri yok edin.

Sarımsak ile hızlı saç uzatma

Rapunzel gibi saçlara 1 diş sarımsak ile uzatmaya ne dersiniz? Hanımlar, sonunda rapunzel saç sırrını bizlerle paylaştı ve bizde sizlerle paylaşmaktan keyif duyarız. Önce malzemeler:

 • 1 çay kaşığı bal
 • 1 diş sarımsak suyu
 • 1 yumurta
 • 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Sarımsak suyunu çıkarken için rendeleyip bir tülbentten yardım alabilirsiniz. Bal saç derinizi temizleyecek, yumurta nem verecek, sarımsak saçlarınızı uzatacak ve zeytinyağı ise kırılmaları önleyecektir. Tüm malzemeleri karıştırın. Daha sonra temiz saç derisine 5 dakika masaj yaparak uygulayınız. Ortalama saçınızda 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayınız. Saç derinizde yanma, kaşıntı veya kızarıklık olursa derhal durulayın ve maskeyi bir daha uygulamayınız.

Sarımsak ile dolgun saçlar

Sarımsak ile dolgun saçlara sahip olmak ister misiniz? Sadece 1 diş sarımsağın saçlarınıza neler yapacağına hep beraber göz atalım. Önce malzemeler:

 • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • Biraz sirke
 • 1 diş sarımsak

Sarımsak suyunu çıkarken için rendeleyip bir tülbentten yardım alabilirsiniz. Tüm malzemeleri karıştırın. Daha sonra temiz saç derisine 5 dakika masaj yaparak uygulayınız. Ortalama saçınızda 60 dakika beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayınız. Saç derinizde yanma, kaşıntı veya kızarıklık olursa derhal durulayın ve maskeyi bir daha uygulamayınız.

Sarımsak ile kepek yok etme

Sarımsağın en güzel yararlarından birisi de kepekleri yok etmektir. Kepeklerle başı dertte olanlara müjde. Sizler için sarımsaklı kepek yok eden bir maske derledik. Önce malzemeler:

Sarımsak suyunu çıkarken için rendeleyip bir tülbentten yardım alabilirsiniz. Tüm malzemeleri karıştırın. Homojen kıvam alana kadar. Daha sonra temiz saç derisine 5 dakika masaj yaparak uygulayınız. Ortalama saçınızda 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayınız. Saç derinizde yanma, kaşıntı veya kızarıklık olursa derhal durulayın ve maskeyi bir daha uygulamayınız.

Sarımsak ile saç güçlendirme

En güçlü saçlara 1 diş sarımsak ile ulaşmaya ne dersiniz? Önce malzemeler:

 • 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
 • 1 yemek kaşığı aloe vera
 • 1 yumurta
 • 1 diş saırmsak

Sarımsak suyunu çıkarken için rendeleyip bir tülbentten yardım alabilirsiniz. Hindistan cevizini hindistan cevizini erittikten sonra tüm malzemeleri bir kapta homojen olacak şekilde karıştırınız. Daha sonra temiz saç derisine 5 dakika masaj yaparak uygulayınız. Ortalama saçınızda 40 dakika beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayınız. Saç derinizde yanma, kaşıntı veya kızarıklık olursa derhal durulayın ve maskeyi bir daha uygulamayınız.

Sarımsak ile kırıkları yok etmek

Kırıkları sadece 1 diş sarımsak ile önleyin. Kırıksız ve parlak saçlara kavuşmaya hazır mısınız? Önce malzemeler:

 • 1 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı
 • 1 yemek kaşığı yoğurt
 • 10 damla hint yağı
 • 10 damla nane yağı
 • 10 damla zeytinyağı

Sarımsak suyunu çıkarken için rendeleyip bir tülbentten yardım alabilirsiniz. Hindistan cevizini hindistan cevizini erittikten sonra tüm malzemeleri bir kapta homojen olacak şekilde karıştırınız. Daha sonra temiz saç derisine 5 dakika masaj yaparak uygulayınız. Ortalama saçınızda 30 dakika beklettikten sonra ılık su ile saçlarınızı durulayınız. Saç derinizde yanma, kaşıntı veya kızarıklık olursa derhal durulayın ve maskeyi bir daha uygulamayınız.

Sarımsaktaki selenyum içeriği, maksimum beslenme için kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. Böylece saçlarınızın beklediğinden daha hızlı uzayacak ve parlak görünecektir.

Sarımsak ve saç ile ilgili merak edilen sorular

Sarımsağın saça faydaları yazımızın sonuna geldiyseniz, sizler için merak edilen soruları derledik.

Şampuanın içine sarımsak koymak saçı uzatır mı?

Şampuanın içine sarımsak koymak saçın hızlı uzamasını desteklemektedir.

Siyah sarımsak şampuanı nasıl kullanılır?

En az 2 günde 1 olmak şartı ile normal şampuan gibi kullanabilirsiniz.

Sarımsak şampuanı koku yapar mı?

Sarımsak şampuanı koku yapmamaktadır.

Sarımsak şampuana nasıl katılır?

Sarımsağı rondodan geçirdikten sonra bir miktar zeytinyağı ile karıştırın ve şampuanınıza katın.

Sarımsak saç döker mi?

Sarımsak saç dökmemektedir. Aksine sarımsak saç çıkartır.

Sarımsak saça kaç günde bir uygulanır?

Sarımsağı saça 2 günde 1 uygulamanız yeterlidir.

 

 

Yorum yapın