Salatalık cilt bakımı nasıl yapılır? Salatalığın cilde faydaları saymakla bitmiyor!

Salatalık cilt bakımı nasıl yapılır? Salatalığın cilde faydaları saymakla bitmiyor! Salatalık ülkemizin neredeyse tüm bölgelerinde kolaylıkla yetişen bir sebze olması ile beraber üretiminin kolay olması, uygun fiyatlı olması ve kolay ulaşılabilir olması ile tercih edilme oranı artmaktadır ancak tercihleri bunlardan çok içerisindeki zengin vitamin ve mineral oranı ve en çok sıvı içeren ürünlerden biri olması ile beraber sıklıkla kullanılmaktadır.

Salatalığın faydaları saymakla bitmediği gibi son dönemlerde popüler olan evde doğal cilt bakımı yöntemlerinde salatalık da sıklıkla kullanılmıştır. Salatalık cilt bakımında kullanımı ile kullananlar ve kullanmak isteyenlerin akıllarında bir çok soru takılmıştır Salatalık cilt bakımı nasıl yapılır? Cilt bakımı ne sıklıkla yapılmalıdır? Salatalık cilde faydaları? Gibi ve daha fazlası merak edilen konuları siz değerli okurlarımız için yazımızın devamında cevapladık. Keyifli okurlar…

Salatalık cilt bakımı nasıl yapılır?

Salatalık ülkemizde çok üretilmesi, herkesin ulaşabileceği imkanda bulunması ve içerisindeki zenginliği ve en çok sıvı bulunana doğal ürünlerden başta gelenlerde olması ile beraber salatalık cilt bakımında da sıklıkla kullanılan doğal ürünlerden olmuştur. Salatalık sadece cilde sürerek değil hem zayıflamak içinde kullanarak hem de cildin sağlıklı görünümünü vücuttaki iç sorunlardan kaynaklı ise çözüm sağlamaktadır.

Salatalığın suyunu tüketebildiğimiz gibi salatalarımızda, yemeklerimizin yanında da sıklıkla tüketerek faydasını sağlayabiliriz. Suyunu sıktığımız salatalığı fısfıs ile yada pamuk ile tonik amacında kullanabildiğimiz gibi bir çok ek madde ile cildinizin tipine göre maskeler yaparak da kullanabiliriz.

Salatalık cilt bakımı nasıl yapılır
Salatalık cilt bakımı nasıl yapılır

Salatalık cilde faydaları saymakla bitmiyor!

Salatalık bir çok alanda kullanıldığı gibi cilt bakışlarında da sıklıkla kullanılan doğal yöntemlerden olmuştur. İçerisindeki vitamin, mineral ve şu oranının fazla olması ile cildin istediği bir çok şeyi tek bir madde yani salatalık ile karşılanmaktadır. Salatalığın cilde faydaları şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Nemlendirici etkisi vardır, içerisindeki zengin şu oranı ile cildin ihtiyacı olan sıvı ihtiyacını giderebilmektedir.
 • Anti-aging etkisi ile yaşlanmayı önler,
 • Göz altı morlukları azalmasına yardımcı olur,
 • Cildin patlamasına ve daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur,
 • Çillerin görünümünü azaltmaya yardımcı olur,
 • Yeni hücre oluşumunu destekleyerek ölü dokuların atılmasına ve sağlıklı cilt görünüme sağlamaktadır,
 • Cilt leke oluşumunu onlemyebildiği gibi ciltte var olan lekelerin görünümünü azaltmaktadır,
 • Güneş lekelerin giderilmesine yardımcı olur,
 • Göz altı şişlikleri giderir,
 • A vitamin içeriği ile sivilce oluşumunu önler,
 • Ciltte var olan gözenekleri küçülmesini sağlar,
 • Gözenekleri küçulterek siyah nokta oluşumunu cildi temizleyerek engeller.

Salatalık cilt bakımı herkes yapabilir mi?

Salatalık alerjisi olmayan ve cildin ufak bir kısmına denilen ve ters tepki vermeyen herkes temiz cildine uygulayabilir.

Salatalık cilt bakımı nasıl yapılır
Salatalık cilt bakımı nasıl yapılır

Salatalık cilt maske tarifi nasıldır?

Size iki malzeme ile her evde kolaylıkla bulabileceğiniz ve cildinize devamlı ve düzenli uygulama sonucunda faydasını çok çabuk görebileceğiniz vaz geçilmez maske tariflerinden birini vereceğiz. Salatalık ve şeker ile yapılabilmektedir. Salatalığı enine ikiye ayırdıktan sonra çatal ile deliyoruz iç kısmını, daha sonra da biraz bekletildikten sonra temiz cilde şekeri sürdüğümüz salatalığı cildinize sürüyorsunuz. 15 dakika bekleyip bol ılık su ile durulayabilirsiniz.

https://www.youtube.com/embed/9iqJiv8pfoY

Salatalık cilt bakımı ne sıklıkla yapılmalıdır?

Salatalık cilt bakımında maske hafta da iki kere yapılabilmektedir.

Salatalık cilt bakımı yapanların yorumları

Selam kızlar 1 haftadır sabahları ve akşamları salatalığın suyunu içiyorum yüzüm tertemiz oldu tahmin edemezsizn önceleri elimi yüzüme götrüdüğüm zaman pürüzlü ve lekelii gibi duruyordu.Ama şimdi yüzüm kaymak gibi acayip bir parlaklık geldi pürüzden lekeli görünümden eser kalmadı keşke aradaki farkı görebilseydiniz mutlaka deneyin ben kilo için içmeye başlamaştım iyi kide yapmaya başlamışım salatılık suyunu katı meyve sıkıcağından elde ediyorum hazır filan değil :

Kardeşim başta inanmadım yapmadın sonradan dedim kendi kendime evde olan şeyler yapsam ne kaybetcem dedim bi anda başladım 1 gün kucuk dilimler önerdiğin gibi 3 pate kesip yüzüme sürdün düğer gün salata maskesini uyguladım suan resmen 2 günde yüzümdeki sivilceden kalan kırmızı izler olsun göz altlarımdaki hafif kızarıklar olsun eser kalmadı arkdaşlar gercekten işe yarıyor uzun zamandır youtube vidioları izliyorum ediyorum ilk defa birine abone olup yorum yapıyorum adam gercekten emeğinin hakkını veriyor 1 GÜN PATE 1 GÜN SALATA DENEYİN 2 GÜNDE BÜYÜK FARK GÖRCEKSİNİZ

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Muz Kabuğunun Cilde faydaları nelerdir? hakkında kaleme aldığımız yazımıza göz attınız mı?

Yorum yapın