Saç Analizi Nasıl Yapılır?

Saç Analizi Nasıl Yapılır ?  Saç bay ve bayanın güzelliğinin en önemli unsurudur. Bundan dolayıdır ki herkes saçlarının bakımlı, canlı ve gür olmasını istemektedir. Dış görünümü ciddi oranda etkilediğinden saçı ile ilgili sıkıntısı olanlar bu sıkıntının kaynağını ve nedenini öğrenerek çözüm üretmek isterler. Saç analizi nasıl yapılır ? Saçta meydana gelen dökülme, kepeklenme ve diğer rahatsızlıkların sebebini öğrenmek ve iyileştirmek adına alınması gereken tedbirlerdir. Bay bayan ayırt etmeden güzel görünmek ve kendini güzel hissetmek isteyenler saçları için bazı ürünler kullanmaktadır. Fakat her ürün her saç tipine uygun değildir bazen yan etkiler görülebiliyor. Bundan dolayı hangi ürünün kullanılması gerektiğinin öğrenilmesi için saç analizi yaptırmak gerekir.

Saç Analizi Nasıl Yapılır ve Hangi Sorunlar Tespit Edilir?

Aslında birçok kişi saçı ile ilgili bir sorun yaşamaktadır. Biri saç dökülmesi yaşarken diğeri kepeklenme yaşar bir diğeri saç kıran sıkıntısını yaşamaktadır. Ama nedense saçta açılmalar, dökülmeler artmadan çözüm arayışı içine girmiyoruz. Fakat bazı rahatsızlıklar vardır ki erken tespit edildiğinde iyileştirilmesi daha kolay olur. Bu gerçekten üzerinde durulmasıgereken önemli bir mevzudur. Kel kalmadan önce saç analizi yaptırmak şarttır. Saç analizi yapıldığında aşağıdaki sorunlar tespit edilip kişiye özel çözüm için öneriler sunulmaktadır.

  • Kepeklenme
  • Normalin üzerindeki saç dökülmesi
  • Saçkıran alopesi
  • Yağlanma
  • Saç derisindeki Seboreik dermatit

Saç Analizi Nasıl Yapılır ve Kullanılan Yöntemler Nelerdir?

Başta yukarıda belirtilen sorunlar ve daha birçok sorunun tespit edilmesi ve çözüm bulunması için yapılan saç analizi farklı yöntemler ile yapılmaktadır. Bu işlemde iki farklı yöntem kullanılır. Ciddi bir rahatsızlık verinceye kadar saç dökülmesi ve diğer bazı sorunlar kişiler tarafından hemen anlaşılmayabilir. Saçın sağlıklı olup olmadığı var olan sorunlarının tespit edilmesi için saç ekim merkezlerine başvurabilirsiniz. Ayrıca kuaförlerde yapacağınız saç analizi, sadece danışman Kérastase kuaför salonlarında bulunan özel bir cihaz ile yapılmaktadır. Yada dermatoloji uzmanlarına muayene olabilirsiniz. Dermatologlar tüm cilt problemleri ile beraber saç sorunlarıyla da ilgilenirler.

Kullanılan yöntemler;

  1. Loupe: İçindeki özel mercekler ile kafa derisini ve saç köklerini yaklaştırarak rahatlıkla gösteren bu cihazla sorunlar tespit edilir.
  2. Trikoskop: ucunda kamera olan bu cihaz saç köklerinde gezdirilirken köklerde ve derideki bütün görüntüyü bağlı olduğu ekrana aktararak sorunları tespitini sağlar.

Yorum yapın