Kilo Verdiren Yiyecekler

Kilo Verdiren Yiyecekler kadınlar tarafından en çok araştırılan konular arasında. İşte sihirli yiyecekler ve her kadının ayda 2 kez yemesi gereken çok önemli gıdalar; brokoli, portakal, yulaf, domates, somon balığı, bezelye, ceviz, çay üzümü, yoğurt, bal kabağı, soya fasulyesi, hindi, ıspanak ve yeşil çay. Uzmanlar uyardı, her kadın bunları mutlaka tüketmeli.

Gelin bu önemli yiyecekleri ele alalım ve bakalım bu gıdalar neden önemliymiş. Ve neden hepimiz özellikle bu gıdaları tüketmeliymişiz. Uzmanlar brokolinin göğüs ve prostat kanserlerine, portakalın da C vitamini deposu olmasıyla tüm kanserlere karşı koruyucu özelliğinin olduğunu ifade ediyor.

Hatta direkt haber kaynağından elde ettiğimiz veriyi sizinle paylaşalım. Kadınların sağlığı için olmazsa olmaz yiyecekler ve sağlıklı bir hayat için can simitleri!

BU YAZIDA NELER VAR?

  • Yedikçe kilo Verdiren yiyecekler
  • Yerken zayıflatan yiyecekler
  • 1 haftada 5 kilo VERDİREN yiyecekler
  • Kilo VERDİREN Yiyecekler Tarifleri
  • Yerken zayıflatan yiyecekler
  • Kilo VERDİREN içecekler
  • Çok hızlı kilo VERDİREN şeyler
  • Yedikçe ZAYIFLATAN yiyecekler

Böğürtlen olarak da bilinen çay üzümü, soya fasulyesi, ıspanak, yeşil veya siyah çay, hindi eti, ceviz ve yoğurt ise yoğun vitamin içerdikleri için özellikle yaşlı kişilerin sağlıklı ve dinç olmalarını sağlıyor.

Avustralyalı Plastik Cerrah Dr. Steve Pratt, yaklaşık 20 yıldır, yaptığı güzellik operasyonlarından sonra bu yiyeceklerin yer aldığı bir diyeti hastalarına verdiğini belirterek, hepsinin periyodik olarak yenmesiyle birçok sağlık sorununun kolaylıkla çözüme kavuşacağını ve derinin gençleşeceğini öne sürdü. Pratt, bu 14 ayrı yiyecekten her birinin haftada en az 4 kez yenilmesi gerektiğini söyledi.

Eternal Health adlı kitabın yazarı Dr. Michael Elstein ise “Hindi etinin neden yaşlılığı önlediğini çözemedim. Fakat beyaz et vejeteryan olmayanlar için oldukça sağlıklı” dedi. Bu yiyeceklerin anti-oksidan içerdiği için vücut sisteminin hastalıklarla savaşında yardımcı olduğunu ifade eden Elstein, “Yaşlandıkça göğüs ve prostat kanseri riski artar. Önlemenin tek yolu da yüksek oranda anti-oksidan içeren ve zengin vitamine sahip olan bu yiyecekleri tüketmektir” dedi.

Ispanak ve ceviz kolesterolü düşürmek için önerilirken, yeşil çayın yağları yakmak ve yetişkinlerde obeziteyi önlemek için ideal olduğu savunuldu. Omega 3 yağı içeren somon balığının ise kalp krizini önleme ve beyin hücrelerinin çalıştırılması ile depresyona karşı birebir olduğu öne sürüldü. Özellikle yaşlıların ıspanak yemekten vazgeçmemeleri gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, ıspanağın gözün görme yeteneğini geliştirdiğini ve karaciğere yardımcı olduğunu kaydetti.

Estetik ameliyatların insanları genç gösterdiğini fakat genç hissettiremediğini savunan uzman doktorlar, “Vücut sağlıksızsa, genç görünmenin bir önemi ve faydası yok” diye konuştu.

Yorum yapın