Kabak lifi sabunu kimler kullanabilir?

Kabak lifi sabunu kimler kullanabilir? Kabak lifi sabunu faydaları nelerdir? Son dönemlerde bir çok kişinin kullandığı kabak lifi sabunu ve bir çok fenomenin kullanması ile gündeme gelen sabun bir çok kişinin merak konusu olmuştur. Kabak lifi sabunu bir çok kullanıcı tarafından tam puan almakla beraber bu kabak lifi sabununu kimler kullanabilir? Nasıl kullanılır? Faydaları nelerdir? Gibi en çok araştırılan konuları sizler için yazımızda derledik.

Kabak lifi sabunu kimler kullanabilir?

Bir çok insanın korkulu kabusu olan cilt problemlerinden selülit, akne, sivilce gibi problemleri olan kişilerin çözüm bulabilmesi için kullanılabilir. Özellikle selülitte düzenli ve doğru kullanmada çözüm oluşturmaktadır. Bu problemleri yaşayan ve o bölgede açık yarası olmayan her kesin yapabileceği bir yöntemdir.

Kabak lifi sabunu nasıl kullanılır?

Duş sırasında 15-20 dakika suyun altında yumuşayan cilde sert kabak lifini ıslatarak ve sizin tercihinize bağlı duş jelini yada sabun ile, kişinin ne sorunu arsa o bölgeye göre cildi tahriş etmeden uygulanır.

Kabak lifinin sert yapısı nedeniyle özellikle yüz gibi hassas bölgelerin çabuk bariyerine zarar verebilme nedeniyle sert şekilde kullanılmamalıdır. Dairesel hareketler ile masaj yapar şeklinde uygulanmalıdır.

Kabak lifi sabunu ne sıklıkla kullanılmamalıdır?

İdeali hafta da 1 kez kullanılması gereken lifin cildinizde bir tahriş yada başka bir yan etki olması sonucunda kullanılmayı hemen bırakılmalıdır. Hafta da bir banyoda sıcak su ile ıslatılıp köpürterek kullanılması en doğru kullanım şekli olacaktır.

Kabak lifi sabunu kimler kullanabilir
Kabak lifi sabunu kimler kullanabilir

Kabak lifi sabunu faydaları?

Bu lif ile bir çok cilt sorununa çözüm olduğu gibi, oluşmamış cilt problemlerine de çözüm olmaktadır. İşte kabak lifinin faydaları şunlardır;

  • Ciltteki gözenekleri azaltır, sivilce ve akne çözüm olur.
  • Selülite engeller ve olan selülitin giderilmesini yada azalmasını sağlar.
  • Batıkların oluşmasını önler.
  • Sivilce ve siyah nokta oluşumunu önler.
  • Bedende kan sirkülaşyonunu hızlandırır.
  • Meyyit deri katmanının atılmasını sağlayarak izlerin giderilmesi ve daha sağlıklı, güzel bir deriye sahip olunur.
  • Cildin temizlenmesine ve saha parlak bir cilde sahip olmayı sağlar.

Kabak lifi sabunu nereden alabilirim?

Bir çok yerde bulabileceğiniz lifi 12 ile 25 tl arasına alabileceğiniz fiyattadır. Kozmetik marketlerde ( gratis, rosman…) ve internet üzerinden ( trendyol, n11…) gibi yerlerden kolaylıkla alınabilir. Alabileceğiniz bazı linkler;

Trendoldan almak için;

n11’den almak için;

Gratisten almak için;

Hepsiburada’dan almak için:

Kabak lifi sabunu yapımı?

Bir çok kullanıcı veya merak eden kişilerin daha uygun fiyata halletmek veya kendi emekleri, doğal olduğunu görmek için lifi elleriyle yapmak fikri gelmektedir. İşte siz değerli okurlarımızın da böyle düşünceleri varsa yapabilirsiniz;

https://www.youtube.com/embed/olI–F4YV-Q

Kabak lifi sabunu kullanıcıları

aktarlarda genelde tavanda asılı duran, lif şeklinde, doğal kabağın kurutulmasıyla yapılmış, 7-8 liralık, her hafta düzenli olarak kullanıldığında sellülitlerin kökünü kazıyan, kuru hali sert, ıslak hali nispeten yumuşak, banyo yapmaya yaran, kolay temizlenen doğal liftir. çok bastırmadan özellikle selülitli bölgelerin masajla ovulması yeterlidir. doğal sabunla kullanılması vücut jeline nazaran daha faydalıdır.

bu kadar geç farkına vardığım için çok üzgün olduğum şey. mikrop barındırmaması, plastik olmaması ve doğal olması çok hoş. şampuanı da bıraktım. yaşasın defne sabunu ve kabak lifi.

not: bir parçası banyo lifim, bir parçası bulaşık süngerim, bir parçası da defne sabunuma sabunluk oldu.

Mis gibi kokuyor. Abartmıyorum sabunu yiyesim geldiiii!!!!! Lif etkisi de çok yüksek, yani kendinizi liflemenizden çok daha etkili

Yüzümde kullandım. Burnumdaki siyah noktaları büyük ölçüde yok etti. Kokusu çoook güzel. Boyutu normal bir sabın kadar.

 

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Cemre Solmaz kimdir? hakkında kaleme aldığımız yazımıza göz attınız mı? 

Yorum yapın