En Çok Tercih Edilen Bayan Pantolon Kombinleri

Yaz aylarının sona ermesi ile birlikte bayan pantolon modelleri ve kombinlerinde de değişiklik yaşanmaktadır. Kış aylarının renklerini yansıtan pek çok pantolon modeli ile farklı kombinler oluşturabilirsiniz. Kahverenginden turuncuya, bordodan siyah rengine kadar renk skalası geniş olan pantolon modellerini kombin yaparken kullanabilirsiniz. Modern görünümün temel yapı taşı olan siyah boru paça kumaş pantolon modelleri ile şık davet kombinleri yapabilirsiniz. Davetlerde, en çok tercih edilen pantolon kombinlerinin başında bu model bulunmaktadır.

Boru paça kumaş pantolonun üzerine saten ya da ipek gömlek seçiminde bulunabilirsiniz. Kombini daha şık hale getirmek için taşlı ya da payetli ceket modelleri kombini tamamlayacak parçalardan biridir. Bu kombinin altına ayakkabı seçimini rugan stiletto ya da deri platform ayakkabıdan yana kullanabilirsiniz. Elinize alacağınız çanta ise ayakkabınız ile aynı kumaşta ve yapıda olmalıdır.

İngiliz takım sonbahar kış modası
İngiliz takım sonbahar kış modası

Rahat Pantolon Modelleri İle Günlük Kombin

Günlük kombin yapmak için genellikle pantolon kullanılmaktadır. Eteğe kıyasla daha rahat edilen pantolonlarda pek çok model bulunmaktadır. Beyaz jean kumaş pantolon modelleri bunlardan biridir. Bu pantolon ile üzerinize giyeceğiniz kot gömlek günlük bir tarz oluşturacaktır. Spor ayakkabı ve rahat bir omuz çantası ile rahat günlük bir kombin oluşturabilirsiniz. Pantolon gömlek kombinini daha şık hale getirmek için gömleğinizin yakasına iğne ya da broş takabilirsiniz.

En çok tercih edilen pantolon kombinlerinden bir diğeri ise salaş pantolon kazak kombinidir. Salaş pantolonlar günün her saatinde giyilen parçalardan biridir. Bu tarz pantolonlar günümüzde bayan pantolonlar arasında sık sık tercih edilen modellerdendir. Bu salaş pantolonları kazak ya da bluzlar ile kombinleyebilirsiniz. Altına spor ayakkabı ya da bot seçimi ise kombini tamamlayacaktır.

Çizgili renkli bayan pantolon kombinleri
Çizgili renkli bayan pantolon kombinleri

İş Ortamına Uygun Pantolon Kombini

İş ortamı için daha ciddi ve düzgün bir görünüm sağlanmalıdır. Pantolon kombinleri yaparken, bu pantolonun kumaşına ve modeline dikkat etmeniz gerekmektedir. İş hayatında en çok tercih edilen kombinlerden biri, İspanyol paça pantolon ile gömlek kombinidir. Siyah İspanyol paça pantolonun üzerine güzel üzerinize oturacak bir beyaz gömlek tercihinde bulunabilirsiniz. Bu kombinin üzerine siyah bisiklet yaka kazak ya da siyah ceket seçimi de doğru olacaktır.

İş kadını pantolonu kombinleri
İş kadını pantolonu kombinleri

İş ortamı için yapacağınız kombinlerden bir diğeri ise çizgili kumaş pantolon kombinidir. Çizgili kumaş pantolonun üzerine yine çizgili bir ceket seçiminde bulunabilirsiniz. Kombinde yalnızca tek bir yerde hareket isteyen kişiler için çizgili pantolon üzerine düz beyaz ya da kırmızı renk gömlek seçimi yapabilirsiniz. Bu kombinin altına üzerinizdeki renklerden birini kullanarak ayakkabı tercihinde bulunabilirsiniz.

Şık Pantolon Modelleri İle Kombin Nasıl Yapılır?

Şık pantolon modellerinden ilki paça kısmında taş ve hareket bulunan modellerdir. Bu tarz pantolonlar eski modayı tekrar canlandıran modellerdir. Eskiden sıkça kullanılan taş detaylı pantolonların geri dönmesi ise vintage havayı yansıtmaktadır. Bunun yanı sıra beyaz bol paça kumaş pantolonlar ile de şık kombinler oluşturabilirsiniz. Beyaz kumaş pantolonun üzerine uzun beyaz blazer ceket seçimi takım kombini yapmanızı sağlayacaktır. Bu tarz kombinlerde kemer seçimi kombine hareket katan detaylardandır.

 

Beyaz pantolonun yanı sıra bordo ve siyah düz kumaş pantolonlar da şık kombin yapmakta en sık seçilen modellerdir. Düz kumaş İspanyol paça pantolonun üzerine pullu kazak seçimi kış aylarının vazgeçilmez görüntüsü arasındadır. Bu kombinde vintage bir kemer seçimi tarzınızı üst seviyeye taşıyacak detaylardandır. Ayakkabı seçimini ise sivri burun topuklu bottan yana kullanabilirsiniz. Eski moda da en sık görülen bot modellerinden biri olan tokalı bot modelleri ile de kombininizi canlandırabilirsiniz.

Yorum yapın