Chia tohumu cilt bakımı nasıl yapılır? Chia tohumu ile maske tarifi!

Chia tohumu cilt bakımı nasıl yapılır? Chia tohumu ile maske tarifi! Günümüzde cilt bakımlarının artması ve pandemi koşulları ile beraber güzellik salonları, kuaförlere gidilememe ve gitmek istemeyen kişilerin evde cilt problemlerine çözüm ararken bir çok alanda sağlığa faydası olan Chia tohumunun da cilt bakımında kullanıma girmiştir.

Sağlık alanında faydaları yayılmış ve kullanımı artan Chia tohumu duyanlar ve kullanmak isteyenler akıllarında bir çok soru takılmaktadır. Chia tohumu cilt bakımı nasıl yapılır? Chia tohumu cilde nasıl uygulanır? Chia tohumu cilde faydaları nelerdir? Gibi ve daha fazla merak edilen konuları siz değerli okurlarımız için yazımızın devamında cevapladık. Keyifli okurlar…

YAZIMIZDA BAHSETTİĞİMİZ CHİ TOHUMU CİLT BAKIMI YAPIP YAPMAMAK KİŞİNİN KENDİ İRADESİNE KALMIŞTIR. OLUŞAN BİR YAN ETKİDE iotblogs.net VE ÜYELERİ SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.

Chia tohumu cilt bakımı nasıl yapılır?

Chia tohumu faydaları saymakla bitmemekle beraber bir çok alanda kullanıma sahip olması ile beraber çok kolay ulaşımı ile tercih edilmesi artmaktadır. Günümüzde cilt bakımların artması ve kişilerin kendi cilt bakımlarını yapmaya başlamaları ile beraber Chia tohumu cilt bakımında en sık kullanılan ürünlerden olmuştur. Chia tohumu cilt bakımında döverek içerisine su ekleyerek jel kıvamına getirilen chia tohumu yüze sürülür ve 10-15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. Chia tohumunu cildinize göre doğal yağlar ile karıştırarak da maske yapılabilir.

Chia tohumu cilt bakımı nasıl yapılır
Chia tohumu cilt bakımı nasıl yapılır

Chia tohumu cilde nasıl uygulanır?

Chia tohumunun içindeki vitamin ve minerallerin faydasının ortaya çıkabilmesi için chia tohumunun havanda dövülmesi ile vitamin ve mineraller daha faydası görülür. Havanda dövülen chia tohumu yapılacak maske malzemelerin eklenerek veya sadece su ile maske şeklinde gelerek yapılır ve temiz cilde uygulanmalıdır.

Chia tohumu cilde faydaları?

Sadece cilde değil, metabolizmaya, zayıflamaya gibi bir çok vücuda yararı olan chia tohumu cilt bakımında da kullanarak cilde faydaları olmaktadır. Chia tohumunun cilde faydaları şu şekilde sıralanır;

  • Cildi nemlendirme özelliği vardır,
  • Akne ve sivilceleri kurutur,
  • Sivilce nedenli oluşan lekeleri giderir,
  • İltihap giderme özelliği olan Chia tohumu iltihaplı cilt hastalıklarına iyi gelir( Örnek: egzama…)
  • Chia tohumu cilde canlılık ve parlaklık kazandırır,
  • Göz altı morluk ve torbalarını azaltır,
  • Ciltte kırışıklıkları giderir ve erken yaşlanmayı önler,
  • Cildi sıkılaştırır,
  • Güneşin cilde oluşturabilecek zararları azaltır,
  • Ciltteki güneş lekelerini azaltır.
Chia tohumu cilt bakımı nasıl yapılır
Chia tohumu cilt bakımı nasıl yapılır

Chia tohumu ile cilt beyazlatmasına yarar mı?

Cilt lekelerini açmada ve sivilce oluşumunu önlemeye yardımcı olan chia tohumu ciltte oluşan güneş lekesi ve sivilce lekelerini gidererek cildin de beyazlatmasına yardımcı olmaktadır.

Chia tohumu ile maske tarifi!

Kuru ciltler için chia tohumu daha fazla kuruyabileceği için kuru ciltliler bu maskeyi yapmaları daha faydalı olur; 1 çay kaşığı yağ ile chia tohumunu karıştırıp yüze uygulanabilir.

Eğer sivilceye yatkın cilt ise 2 damla çay ağacı yağı eklenebilir.

Eğer yağlı ciltli iseniz de su ile sadece yapılabileceği gibi keten tohumu ile beraber de etkisini artırarak maske olarak kullanabilir.

Chia tohumu cilt bakımı nasıl yapılır
Chia tohumu cilt bakımı nasıl yapılır

Chia tohumu kullananların yorumları!

Denedim elinize sağlık Çok yararlı bilgiler veriyorsunuz

ilk defa bir maske den bu kadar memnun kaldım. tek kelimeyle ba yıl dımmm. gerçekten şiddetle tavsiye ediyorum. yapanın yayınlayanın ellerine emeğine sağlık

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz Cemre Solmaz kimdir? hakkında kaleme aldığımız yazımıza göz attınız mı?

Yorum yapın