Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır:  Saç, bayanların güzellikleri için kullandıkları en önemli ve hassas aksesuarlarıdır. Güzellik uğruna saçta kullanılan kimyasallar saçta bazı deformelere neden olmaktadır. En çok kullanılan kimyasallar da boyalardır. Son zamanlarda organik boyalar daha sıklıklar kullanılmaya başlasa da yine de günlük hayatta kullanılan boyaların temel yapısı kimyasal ürünlerdir. Devamlı kullanılan kimyasal saç boyaları zamanla saçlarda kırık bir görünüm, kuruluk ve elektriklenme gibi saç sorunlarına neden olmaktadır. Sürekli boyalarla yıpranan saçlar, renk açıcılar ile iyice gücünü kaybetmekte fön ve maşa gibi ısıtıcılı şekillendiriciler ile kırılıp dökülmeye başlamaktadır. Uygulanacak özel bakımlar saçların eski haline dönmesine yardımcı olacaktır. Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır konusu biraz daha itina istemektedir.

Boyalı Yıpranmış Saç Bakımı

Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır Kimyasallara Dikkat

Boyalı Yıpranmış Saç Bakımı Yıpranmış olan saçların bakımı için muhakkak ek bazı maskeler ve kürler kullanılmalıdır. Kür ve maskelerden önce saçın temizliği için kullanılan şampuanların içeriğinde neler olduğuna dikkat edilmelidir. Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır hususunda ilk adım olarak paraben, tuz, parfüm, SLS / SLES ve boya içeren şampuan, saç kremi gibi ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır. Yıpranmış saçları daha fazla yıpratacak kimyasal ürünler değil de daha doğal ve saçı canlandıracak ürünler kullanılmalıdır. Ayrıca fön ve maşa tarzı ısıl işlemler devamlı kullanıldığında saçları daha çok yıpratmakta, kırılıp dökülmesini hızlandırmaktadır. Isıl işlemleri yaptırmak zorunda olanların işlemden önce koruyucu serumlardan kullanmaları tavsiye edilir. Saça uygun organik şampuanlar kullanıp zorunlu kalınmadığı müddetçe ısıl işlemlerden uzak durulduğunda saçlar canlılığını geri kazanacaktır.

Doğal maskeler ile Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal maskeler ile Boyalı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Boyalı saç bakımı nasıl yapılır konusunda kimyasalı en az ve mümkünse organik doğru şampuanlar kullanılıp, ısıl işlemler azaltıldıktan sonra doğal maskeler kullanılabilir. Yeryüzünde yaratılmış bitkiler şifa ve bakım niyetine kullanılmaktadır ki saç bakımında argan yağı ve badem yağı sıklıkla tüketilmektedir. Boyalı Saç Bakımı Evde Doğal şifa kaynağı olan argan ve badem yağı kullanılarak evde yapılacak maskeler ile saçının hacmini artırabilir, sağlığını geri kazanılabilir. Doğal maske için, yumurta, sirke, sarımsak, argan yağı ve badem yağı güzelce karıştırılır. Hazırlanan bu maske saça sürülüp yarım saat bekletilir. Şampuan kullanılarak saç yağlardan arındırılmalı ve ardından bol su ile durulanmalıdır. Doğal yağlar boyanın rengine zarar verebilme ihtimaline karşı boyadan bir gün önce kürün yapılması daha iyi olur.

 

Boyalı Saç Bakımı Evde

 

Zeytinyağıyla saç bakımı nasıl yapılır

Yorum yapın