Bebek Pudrasının Yüze Faydaları Nelerdir?

Bebek Pudrasının Yüze Faydaları Nelerdir? Sorusu için sizlere bebek pudrasının yüzünüze faydalarından bahsedeceğiz. Bebek pudrasının yüz hattına faydaları oldukça fazla. Uzmanlarında sık sık belirttiği bebek pudrası yüz hatlarınızı oldukça pürüzsüz ve temiz görünmesini sağlar yüz hatlarınızı dış etkenlerden korur ve çoğu cilt probleminin giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Bebek pudrasının faydasını en net bir şekilde nasıl anlayabiliriz? Bebek pudrası, bebeklerin dünyaya geldikten sonra ciltleri çok hassas olduğu için cilde uygulanarak dış etkenlerden bebek cildinin korunmasını sağlar bu nedenledir ki; bebek pudrası yüz hatlarınızı pürüzsüz hale getirir ve dış etkenlerden korur. Bebek pudrası özellikle hassas cilde sahip olan kişilerde çok etkilidir. Bebek pudrasının yüze faydaları nelerdir ve bebek pudrası ile maske tarifini hazırlayıp sizlere sunuyoruz.

Bebek Pudrasının Yüze Faydaları Nelerdir?

 1. Cilt hatlarında terleme sorunu yaşayan kişilerde cildin matlaşmasını sağlar.
  2. Bebek pudrasının en önemli faydası şüphesiz sivilcelerin oluşmasını engellemesidir. Cildinizde bulunan sivilceleri temizleme işinde de oldukça etkilidir.
  3. Cildinizde bulunan makyaj veya havanın katkısıyla parlama belirtisi göstermez ve terletmez. Cildiniz daima kuru halde kalır.
  4. Kirpikleriniz bebek pudrası bakımı ile daha dolgun bir görünüme sahip olurlar.
  5. Haftada minimum 2 defa cilde uygulandığı halde ciltteki lekeleri bile büyük oranda kaybeder.
  6. Bebek pudrasını düzenli kullandığınız vakit, bebeksi pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.Ciltteki Sivilcelere ve Lekelere Karşı Bebek Pudrası İle Cilt Maskesi Hazırlayın.
 2. 1 Tatlı kaşığı kadar gül suyu.
 3. 1,5 Çay kaşığı kadar bebek pudrası.
Bebek Pudrasının Yüze Faydaları
Bebek Pudrasının Yüze Faydaları

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanışı

Temin ettiğiniz gül suyu ve bebek pudrasını ufak bir kap içerisinde iyice karıştırın. Karıştırmakta olduğunuz malzemeleri hamur kıvamına gelinceye dek sürdürün. Hamur kıvamında olan karışımı cildinizin sivilceli ve lekeleri bölgelerine iyice sürün ve karışımı cildinizde 2-2,5 saat kadar bekletin. Daha sonra maskeyi sürdüğünüz cilt bölgesine ılıkça su ile yıkayın. Hazırladığınız bu karışımı sürekli kullanabilirsiniz cildinizde oluşan leke ve sivilcelerde oldukça etkilidir.
Cildinizi Tamamiyen Pürüzsüzleştiren Bebek Pudrası İle Hazırlanmış Cilt Maskesi

 1. 2 Çorba kaşığı kadar maden suyu.
 2. 2 çay kaşığı kadar bebek pudrası.

Maskenin Hazırlanışı ve Uygulanışı

Temin ettiğiniz maden suyu ve bebek pudrasını ufak bir kap içerisinde iyice krem kıvamına gelinceye dek karıştırın. Elde ettiğiniz bu krem kıvamındaki karışımı cildinize yedirerek sürün. 5-10 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi bolca yıkayın. Bu karışım cildinizi yumuşatır ve daha pürüzsüz bir hale getirir.

Yorum yapın