Ayak kokusu nasıl giderilir?

Ayak kokusu nasıl giderilir, bildiğiniz gibi gün içerisinde ayakkabıda fazladan kalan ayaklarda nemlenme oluşur. Nemli ortamda bulunan ayakların kokması kaçınılır değildir. Ayakta oluşan sorunların en önemli olanlarından biride ayakların nemli bir duruma gelerek kokmasıdır. Ayak kokması rahatsızlık verdiği kadarda ortamlarda sizi oldukça zor duruma düşüren bir sorundur. Bulunduğunuz herhangi bir ortamda ayakkabılarınızı çıkarmaya çekinerek tereddüt ettiğiniz anlar mutlaka olmuştur, bu gibi sorunların bir nebzede olsa önüne geçebilmek için sürülen ayak spreyleri azda olsa sizi bu konuda teselli edecektir.

Ayak Kokusu Neden Oluşur

Sürekli Giyilen Ayakkabıdan Dolayı Oluşan Ayak Kokusu
Ayakta oluşan kokuların giderilmesi için aynı ayakkabıyı sıklıkla kullanmayınız. Sürekli kullanılan çoraplarda değişiklik olmadığından dolayı kalıcı ayak kokusuna da maruz kalabilirsiniz. Ayak kokusunu önlemek için ayak sağlığınıza ve temizliğinize her daim önem veriniz. Aynı ayakkabıyı ve çorabı ısrarla giymeniz halinde koku deriye siner ve hiçbir zaman kokunun gitmemesine davetiye çıkartır.

Aya Kokusunun Önüne Geçmek İçin Ne Yapılmalıdır?

Ayak Mantarı ve Zararları
Ayaklarında mantar bulunan kişilerin en büyük derdi ise, aşırı derecede ayak kokusu sorunudur. Enfeksiyon nedeni ile oluşan hastalıklardan dolayı ayakta koku akışı oluşabilir. Uzman bir doktor sayesinde mantar tedavisini gördükten sonra temizliğinize de dikkat etmeniz şartı ile ayak kokusundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Ayakkabı İçerisine Yerleştirilen Ürünler İle Ayak Kokusundan Kurtulabilirsiniz

Eczaneler de temin edebileceğiniz özel yapım ayakkabı tabanlıkları sayesinde ayak kokularından rahatlıkça kurtulabilirsiniz. Ortalama 1 ay sürece kullanacağınız bu özel yapım ürünler sayesinde ayak kokusundan tamamen kurtulabilirsiniz.

Ayak Kokusu Oluşmaması İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ayak kokusuna davetiye çıkaran en önemli etken doğru ayakkabı seçimidir. Çoğu ayak hastalığına neden olan ve ayrıca ayak kokusunu meydana getiren sebep kalitesiz ayakkabı alımından kaynaklanıyor. Sahte ayakkabı ve kalitesiz ucuz deriden oluşan bir ayakkabı ayaklarınızda koku üretebilir. Suni yapıya sahip ayakkabılar ise ayak sağlığınızı oldukça etkileyen bir ürün türüdür. Ayak sağlığınız için ve ayaklarınızın koku üretmemesi için orijinal deri den üretilen ayakkabıları kullanmanızda oldukça fayda vardır. Hem ayak kokusu yaratmaz hem de ayak sağlığınıza önem verir.

Ayak Kokusu Nasıl Giderilir?

Ayakkabılarınızı giymeden evvel ayakkabının içerisine dökülen bebek pudrası ayaklarınızda oluşacak terlemeyi erteleyerek günlük yaşantınızda ayaklarınızın rahat etmesini sağlar ve ayak kokusunu engeller. Ayak sağlığınıza zarar gelmemesi için dar yapıya sahip ayakkabılardan kaçınınız. Ayakların aşırı terlemesinde etkili olan ayakkabı türü, topuklu ayakkabılardır. Topuklu ayakkabı kullandığınızda ayaklar sürekli baskı altında olduğu için terlemesi de doğal olarak bilinir.

Yorum yapın