Ayak Kokusu Nasıl Geçer?

Ayak Kokusu Nasıl Geçer? Bir çok kişi bunun cevabın aramaktadır, bu konumuzda sizlere ayak kokusu nasıl giderilir ve ayak kokusu için doğal yöntemler nelerdir? Bunlardan bahsedeceğiz. Ayaklarınızda ki kokulardan hayli şikayetçiyseniz bu konu tam size göre. Ayak kokusunu gidermek isteyen kişiler bir çok yöntem denemekle uğraşıp dururlar. Fakat yanlış yöntemler veya uygulama ile yapılan koku gidermek için ayak bakımı bazen ters etkiler yaratabiliyor ve ayak sağlığınızı tehlikeye atmış oluyorlar. Türlü malzemeler ile yapılan kremler sayesinde ayak kokusu giderici kremler yapabilirsiniz veya ayak kokusunu engellemek için en iyi yöntemlerden biri olan özel ayak kremlerinden birini temin ederek ayak kokusu için bakım yapabilirsiniz. Kaliteli markalardan temin edebileceğiniz ayak kremleri sayesinde ayak kokunuzu bastırabilirsiniz.

Ayak Kremlerini Doğru Bir Şekilde Kullanmak(Ayak Kremleri Nasıl Kullanılır?)

Ayak kokusunu gidermek için temin etmiş olduğunuz kremi mutlaka gece uyumadan evvel ayaklarınıza sürerek uygulayın. Gece uyumadan önce ayaklarınıza sürdüğünüz kremin hemen ardından çorap giyerek ayaklarınızı kapalı tuttuktan sonra uyumanız önerilir.Yapacağınız bu işlem ile sabahları uyandığınızda daha bakım ve daha yumuşak bir ayağa kavuşmuş olacaksınız. 2-3 Günün sonunda sürekli gece uygulayacağınız ayak kokusu giderici krem sayesinde zamanla ayaklarınızdaki kokunun git gide kaybolduğunuz hissedeceksiniz.

Gün İçerisinde Ayak Kokusu Giderici Krem’in Kullanımı

Ayak kokusu giderici kremler geceleri kullanmanın yanı sıra gün içerisinde de kullanılabilen kremlerdir. Sabah evden çıkmadan evvel ayakkabılarınızı giymeden ayaklarınıza az miktarda süreceğiniz krem sayesinde rutin ayak bakımınızın devamıymış gibi devam eder. Fakat az miktarda diye belirttiğimiz krem kullanımını asla fazla sürmeyiniz. Aksi taktirde ayaklarınız ayakkabı içerisindeyken kayabilir. Ayaklarınıza uyguladığınız kremden hemen sonra ayakkabıyı giymeden önce ince çorap giymeniz faydanıza olacaktır.

DOĞAL AYAK KOKUSU KREMİ NASIL YAPILIR?

Ada Çayı ve Havuç ile Ayak Kokusu Giderici Krem
  • 1 Adet Havuç.
  • 2 Yemek Kaşığı Kadar Ada Çayı.

Elde etmiş olduğunuz havucu bir rende ile iyice rendeleyin daha sonra hazır da tuttuğunuz adaçayına ilave ederek cezve yardımı ile iyice kaynatın daha sonra ılık olmasını bekleyin. Bu işlemden hemen sonra elde etmiş olduğunuz karışımı süzgeçten süzerek geriye kalan karışımı ayaklarınıza sürün ve daha sonra bir havlu ile ayaklarınızı iyice sarın. 25-30 dakika beklettikten hemen sonra sarmış olduğunuz havluyu ayaklarınızdan çıkarın ve ayaklarınızı iyice yıkayın. Sizlere sunmuş olduğumuz bu karışımı haftada minimum 3 defa kullanmanız halinde ayaklarınızın kokudan giderilmiş olduğunuz hissedeceksiniz.

Badem Yağı ile Ayak Kokusu Giderici Krem Nasıl Yapılır ?

  • 1 Çay kaşığı kadar zeytin yağı
  • 1 Çay kaşığı kadar buğday tohumu yağı
  • 1 Yemek kaşığı kadar badem yağı
  • 12 damla kadar okaliptüs yağı
  • 1 Adet koyu renkte cam şişe

Elde etmiş olduğunuz tüm malzemeleri koyu renkte temin etmiş olduğunuz cam şişenin içerisine bırakarak kıvamını alıncaya dek iyice çalkalayın. 5 Dakika beklettikten hemen sonra elde etmiş olduğunuz kremi haftada en az 3 gece uyumadan hemen önce uygulayabilirsiniz.

Neden koyu renkte cam şişe?
Hazırlayacağınız kremi ışıklardan korumak ve bozulmasını engellemek için koyu renkte cam şişe tercih etmenizde büyük yarar olacaktır.

Yorum yapın