2021 Zara Yazlık Elbise Modelleri

Yazlık elbise modelleri; Günümüzde kıyafet seçmek hem iş hayatımızda hem de özel hayatımızda çok zor olabilmektedir. Birçok kişi gündelik hayatında ne giyeceğine karar veremiyor. Kışın kendimizi örterek çok fazla şıklık duygusuyla ön plana çıkmasak da yazın bu durum tamamen ortadan kalkmaktadır. Bu nedenle yazın giyilen ve rengarenk tasarımlar içeren elbiseler ön plana çıkmaktadır.

Elbiseler bayanlar için çok avantajlı ve birçok yerde giyilebilir olduğundan çok tercih edilen kıyafetlerdir. Her desende her zevke göre, her bedene uygun olarak tasarlanmış olması çok önemlidir. Bayanlar elbise tercihi yaparken şıklıktan ziyade içinde nasıl göründüklerine ve rahat edip etmediklerine bakmaktadırlar. Bu nedenle elbise seçimi ister gündelik hayatınızda isterseniz iş hayatınızda olsun çok önemlidir. Tüm bu ayrıntıları bizler için düşünen Zara yeni sezonda oldukça farklı dokunuşlar ile hem her bütçeye hitap ediyor hem de bayanları adeta şıklık yarışına sokuyor.

 

Çiçek desenli derin yırtmaçlı uzun yazlık elbise
Çiçek desenli derin yırtmaçlı uzun yazlık elbise

Yazlık Elbise Her Bedene Uygun! 

Elbise seçimlerinde genellikle bayanların kilo durumları ön plana çıkmaktadır. Zayıf hanımlar genellikle elbise seçerken daha kısa ve çiçekli modeller tercih ederken kilo problemi yaşayan bayanları bu konuda her modeli giyemeyeceklerini düşünerek biraz daha kapalı modellere rağbet etmektedirler. Zara tüm bu ayrıntıları düşünerek kilolu bayanların da şık olabileceğini elbise detayları ile bize gösteriyor. Hem çiçekli modellerde hem de daha kapalı ve sade modellerde ve her bedende şık olabilmeniz mümkün gözükmektedir. Kilo problemi bayanların en çok sıkıntı yaşadıkları bir sorun haline gelebilmektedir. Birçok firma bunu göz önünde bulundurmadan tasarım yapmakta sanki dünyada sadece zayıf hanımların elbise giymesi gerektiği kanaatini uyandırmaktadır. Ancak Zara bize bu konuda tüm bayanlara destek verdiğini göstererek kilolu hanımların da şık ve farklı olabileceklerini kanıtlamıştır.  

Zara Kilolu kadın çiçek desenli yazlık elbise
Zara Kilolu kadın çiçek desenli yazlık elbise

Yazlık Elbise Şifon Modeller 

Zara 2021 yaz koleksiyonunda şifon ve çiçek detayları ağırlıklı olarak karşımıza çıkıyor. Aslında çiçek detayı hemen hemen her mevsimde kullanılıyor ancak yazın bu detaylar daha çok ön plana çıkmaktadır. Özellikle vücudumuzu hem terden hem de sıcaktan korumak için kullanılan kumaşların kalitesi oldukça önemlidir. Zara bu konuda şifon detayını ve kalitesini konuşturarak bayanların içerisinde kendisini rahat etmesini sağlamış hem de bu şekilde ne kadar şık olabileceklerini göstermiştir. Şifon modellerde biraz daha küçük bedenler dikkat çekmektedir. Büyük beden seçimini bu detaylar için bulamıyorsunuz ancak büyük beden ayrıntıları farklı modellerde ön plana çıkıyor. Şifon modeller de genellikle iç gösterdiği gerekçesi ile çok fazla bir tercih yapılmamaktadır. Ancak Zara bu konuda hassas davranarak elbise içlerine özel bir astar dikimi yaparak hem transparan görüntünün önüne geçiyor hem de şifonun yoğun terleme yapması nedeni ile vücudun hava almasını sağlıyor. Özellikle yazlık elbise modeller kumaş kalitesi açısından çok önemlidir. Şifon elbiselerde biraz dezavantaj durumları yaşansa da Zara kumaş kalitesi ile bu dezavantajlığı avantaja çevirmeyi başarabilmektedir. Elbise konusunda Zara 2021 tasarımları ile bayanların içinde bir tereddüt kalmadan elbise seçimi yapılabilmektedir.  

Zara pembe puantiyeli şifon elbise
Zara pembe puantiyeli şifon elbise

Yazlık Elbise Abiye Modeller 

Elbise denilince nedense aklımıza hep abiye ya da özel davetler gelmektedir. Zara bu konuda 2021 koleksiyonunda abiye modellerini de farklı bir detay ile müşterilerine sunuyor. Hem şıklık hem de rahatlık kombinini ön plana çıkararak bayanların en özel günlerinde farklı bir şık ile yarışacaklarını göstererek bayanların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlıyor. Abiye modellerde genellikle özel davetlerde kullanıldığı için taş detayı ağırlık kazanmaktadır. Taş ve pul detayını güzel bir şekilde kombinleyerek bize sunan Zara, yazlık abiye modelleri ile dikkat çekmektedir. Genellikle belirli renkler kullanılarak tasarlanmış elbiseler özel davetlerinizde rahatça kullanacağınız modeller içermektedir.  

Nakış desenli zarif zara abiye modelleri
Nakış desenli zarif zara abiye modelleri

Zara 2021 koleksiyonunda kullanılan kumaşlar 

Zara 2021 koleksiyonunda kullanılan kumaşlar genellikle her mevsim giyilebilme özelliklerine sahiptir. Bu nedenle yazın yakmayan kumaşlar, kışın da sizi üşütmeyen kumaşlar kullanılması önceliklidir. Tasarımcıların zarafeti ön plana çıkardığı modellerde kullanılan kumaş kalitesi sizin içinde daha rahat etmenizi sağlayacaktır. Yazın özellikle kıyafet seçimleri çok önem taşımaktadır. Sıcaktan terleyen vücudun dışarıya kötü bir görüntü vermemesi kumaş kalitesi ile çok alakalıdır. Bu nedenle Zara kumaş seçimlerinde çok dikkat etmekte, hem beden sağlığınızı hem de şıklığınızı düşünmektedir.  

Zara askılı çizgili uzun yazlık elbise
Zara askılı çizgili uzun yazlık elbise

Özel Günlerde Seçiminiz Zara! 

Özel günlerimizde ya da özel davetlerimiz de genellikle ne giyileceği konusu biraz karmaşık ve sıkıcı olabilmektedir. Böyle günlerde elbise seçmek çoğu zaman yorucu ve hayal kırıklığına sebep olmaktadır. Zara 2021 için tasarladığı yazlık elbise modellerinde bu ayrıntıyı da düşünmüş ve özel davetler için rahatça tercih edeceğiniz modelleri tasarlamıştır. Saten kumaşların ağırlık olduğu bu tasarımlarda satenin şıklığı rahatlık ile birleşmiş ve böylece özel gününüzde tercih edeceğiniz bir kombin haline gelmiştir. Saten kumaş yapısı itibari ile zaten yeterince dikkat çekmektedir. Saten kumaşlarda genellikle pek rahatlık aranmaz ve şıklık daha ön plana çıkar. Ancak Zara’da bu durum farklı bir hale getirilmiş ve satenin şıklığı rahat bir kombin haline getirilmiştir. Böylece saten elbiseleri de çok rahat bir şekilde yaz mevsimlerinde de tercih edebilirsiniz. Yumuşak ve kaygan yapısı ile bayanlar içinde kendilerini pek rahat hissetmese de zarif olduklarını bildikleri için saten elbiselere bir süre sabır gösterilmektedir. Ancak Zara kombinlerinde bu durum farklı bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Mini, askılı ya da straplez modellerin ağırlıklı olduğu yaz kombinleri özel günleriniz için bir tercih olacaktır.  

Pembe t-shirt uzun saten elbise Zara
Pembe t-shirt uzun saten elbise Zara

Model Seçimi 

Zara 2021 yaz koleksiyonunda model seçimi sizi zora sokmayacaktır. Her türlü modeli bulacağınız bu tasarımlarda ağırlık olarak karmaşık desenler kullanılıyor. Dar kesim ve, çan şeklinde elbise modelleri ağırlık olarak karşımıza çıkıyor. Vücut tipinize göre ve rahat edeceğiniz modele göre seçim yapabilmeniz mümkündür. Elbise modelleri genel olarak baktığımızda hep aynı modellerden oluşuyor ve bayanlar belli bir süre sonra sürekli aynı modelleri kullanmaktan sıkılıyorlar. Zara bu konuda farklı model seçeneklerini de ortaya çıkarak zengin bir seçim sunmaktadırlar.  

Zara yazlık kolsuz mini elbise modelleri
Zara yazlık kolsuz mini elbise modelleri

Her Bütçeye Uygun 

Büyük markalar mevsimlik kreasyonlarını açıkladıkları zaman bu konuda genellikle bütçesi uygun olmayan kişileri pek düşünmezler. Sadece nakdi anlamda sıkıntısı olmayan insanlara yönelik tasarımlar çok fazla etkili olmamakta ve ülkemizde fazla alıcı bulmamaktadır. Bu nedenle Zara bu konuda önemli adımlar atarak her bütçeye uygun olan tasarımlarla modellerini genişletmiş ve bu konuda da birçok markaya öncülük etmiştir.

Zara yazlık siyah elbise modelleri
Zara yazlık siyah elbise modelleri

Online Satış 

Yazlık modellerin detaylı görüntülerini Zara Online İnternet Sitesinde bulabilmeniz mümkündür. Yazlık modeller tüm detayları ve ayrıntıları ile bu sitede paylaşılmaktadır. Tüm renk ve seçenekleri ile kombinleri çok rahat bir şekilde göreceğiniz sitede yazlık tüm elbise modellerini görebilir ve tercihiniz konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz. Birçok marka yazlık modellerini önceden internet sitesine koymayarak müşterilerini yanıltmaktadır ancak Zara bu konuda öncülük yaparak yazlık tüm elbise modellerini önceden siteye koymakta ve her bütçeye uygun seçimleri de siteye eklemektedir. Böylece insanlar yaz gelmeden tüm yazlık elbise modellerini görebilecek ve buna göre alışverişlerini kendi bütçelerine uygun olarak yapabileceklerdir. Onlıne alışverişin avantajlı imkanlarını bu şekilde kullanabilirsiniz. 

 

RESİM GALERİSİ

 

“2021 Zara Yazlık Elbise Modelleri” üzerine 2 yorum

Yorum yapın