2020 Pitti Uomo Milano Sokak Modası

Erkek modası denildiğinde akıllara daha erkeksi kaba kumaşlar ve koyu renkler gelmektedir. Ancak, bu görüş son yıllarda oldukça değişmiştir. Artık erkekler de daha estetik modeller ve rengârenk olarak tasarlanmış kıyafetler giyebiliyor. Bu tarzı tercih eden erkekler için en yaratıcı sokak stillerini ortaya çıkaran koleksiyonların başında ise Pitti Uomo gelmektedir. Floransa sokaklarında yapılan defilede sunulan birbirinden güzel parçalar erkek modasının güzel örneklerinden oluşuyor ve stil sahibi erkeklerin beğenisini çoktan kazanmış durumda. Peki, koleksiyonda öne çıkan parçalar neler? Sizler için özetleyelim.

1. İlk olarak erkek giyiminde önemli parçalar olan pantolonlardan bahsetmek gerekirse, bu koleksiyonda klasik koyu renk pantolonlardan tutun da bordo, koyu yeşil gibi çeşitli renk ve desenlerde kot türü pantolonlara kadar her çeşit pantolon görmek mümkün. Her ne renk olursa olsun pantolonlarda dikkat çeken detay ise pantolon paçalarının kısa olması.

2. Koleksiyonun en dikkat çeken parçaları ise ceket, kaban ve çantalar. Sözü edilen parçalarda her renk ve desen cesurca kullanılmış.

3. Diğer dikkat çeken nokta ise ceketlerin içine giyilen yelekler oldu. Yelek modası 2019 Sonbaharında da vazgeçilmezler arasına gireceğe benziyor.

4. Koleksiyonda yer alan ayakkabılara bakacak olursak, ceket, kaban, yelek ve çantalarda olan renklilik ve desen çeşitliliği ayakkabıya gelindiğinde kendini sessiz bir sadeliğe bırakmış durumda. Ayakkabıda en çok öne çıkan modeller spordan yana olmakla birlikte renk olarak ise daha çok asker yeşili, beyaz, bordo, kahverengi tonları ve siyah-gri tonları kullanılmış.

Yorum yapın