10 Mart Hangi Burç – 10 Mart’da Doğanların Burcu Nedir? – 10 Mart Yükseleni

10 Mart Hangi Burç, 10 Mart tarihinde doğanlar şahıslar Balık burcundadır. Balık burcunun özellikleri ve burç taşları ile ilgili veriler aşağıdan incelenebilir. 10 Mart Hangi Burç un cevabı10 Mart 2021 tarihi Çarsamba Gününe denk gelmektedir ve bugünden itibaren -100 gün vardır. 10 Mart hangi burç olduğu dışındaki başka tarihlerde doğanların burçlarını dahi öğrenebilirsiniz.

10 Mart Hangi Burç

10 mart doğumlu olanlar 20 şubat ile 20 mart arasında doğan cümle alem gibi Balık burcudur.

Balık ‘ta su unsuruyla, değişen kalite birleşir. Yöneticisi olan Neptün, sezme kuvveti, hayaller, derin hissiyat ve etrafa uyabilme niteliklerini burca verir. Dolayısıyla dahi meydana epey titiz bir burç çıkmıştır. Balık insanı, dış alemi hisleri yardımıyla derhal algılar. Buna kendi hisliliği de eklenince Balık insanının aşağı yukaru büsbütün hislerden oluşmuş olduğu dahi anlaşılır.

Böyle içli bir tip, dünyamızda pekçok üzücü durumla karşılaşacaktır doğal. Bunların her bir tanesi de onu yıkabilir. Ama Neptün yardımıyla Balık burcunun kendi kendisini hile yeteneği de vardır. Balık insanı, üzülmemek için etrafa uyar. Dolayısıyla dahi kendi düşüncelerinden vazgeçer. Bunu yapamadığı vakitler Balık tarzı büyük karamsarlığa kapılabilir.

Balık Burcu Özellikleri Nedir ?

10 Mart Hangi Burç, 20 Şubat – 20 Mart tarih aralığında doğan Balık insanları ekstrem duygusaldırlar. Hayal kurmada epey kabiliyetli olup bu yardımıyla sanata karşı eğilimlidirler ve ince ruhludurlar. Balık’lar dostluk duygularına epey ehemmiyet verirler ve uygulanan sorunları affetmezler.

Çok iyi niyetlidirler, anlayışlıdırlar ve herkesle iyi geçinirler. Girdikleri ortama çabucak düzen temin ederler. 10 Mart tarihinde doğan Balık burcu insanları Kolay dağılırlar ve etkin olmak için motivasyona gereksinimleri vardır. Mistik güçleri çok çoktur. Sezgileri çok epey güçlüdür.

Yaşamları süresince yeni şeyler öğrenmek için çalışırlar. Aynı sorunları devamlı yinelerler, ders almayı beceremezler. Geleneklerine ve alışkanlıklarına ehemmiyet verdiklerinden değişikliklerden haz etmezler.

Balık Burcu Taşları Nedir ?

  • Ametist Taşı: Meditasyon da katkısı vardır…
  • Ay Taşı: Yıldızı düşük olan insanların tüketimine elverişli bir taş olup, nazara karşı etkilidir…
  • Pembe Kuvars Taşı: Hangi nedenle kullanılırsa kullanılsın yeni alınan her kristal bir gece toprağa gömerek negatif enerjilerden temizlenmelidir…
  • Lal Taşı: Heyecan, boşluk, sorun gibi duygulara kapıldığınızda dengenizi sağlamanıza yardımcı olabilecek bir taştır…
  • Mercan Taşı: kararlılığın simgesidir…

10 Mart Balık Burcu Temel Özellikler

Gurubunuz : Su
Uğurlu Gününüz: Perşembe
Uğurlu Sayınız: 7
Uğurlu Taşınız: Akvamarin
Uğurlu Renkleriniz: Deniz mavisi, yeşilimsi mavi, gümüş
Uğurlu Çiçekleriniz: İnci çiçeği, beyaz gül, zambak
Uğurlu Kokularınız: Kiraz çiçeği, zambak, limon çiçeği
Uğurlu Müzik: Yatıştırıcı hafif müzik
En Belirgin Özelliğiniz: Merhamet
En Büyük Emeliniz: Rahat
En Büyük Hatanız: Kendinizi kötülemeniz
En Büyük Arzunuz: Dünyayı dolaşmak

10-mart-balik-burcu

10 Mart Balık Burcu Analizi

10 Mart Yükseleni, Sabır, eli genişlik ve duyarlılık bu burçta doğan bireylerin en mühim nitelikleridir. Büyük bir inandırma yetenekleri vardır. Sessizce herkesle iyi geçinirler. Dürüst, insaflı, tabi ve uysaldırlar. Her etrafa kolaylıkla düzen sağlayabilirler. Genellikle hayal aleminde yaşarlar. Yaşam görüşleri önemli fakat realist değildir. Balık burcunun simgesindeki iki balık çift karakteri simgeler. Gerçekten bu şahıslar başkaları için bir bilmecedir. En ehemmiyetsiz hususları dahi gizli tutarlar fakat mühim konularda sırlarını verebilirler.

Balık burcu başka burçlar arasında dış etkenlerden en çok büyülenen kişilerdir. Duyarlı, ıstırap gerçeklerden her daim kaçan, dünya dışı kişilerdir.

Güçlü bir mizah hisleri vardır. Bu alay etme nitelikleri ve hadiseleri komik yönde ele almaları arkadaşları yönünden pek hoş karşılanmaz. Balık’lar kararsızlıkları, zayıflıklarıyla kendilerine karşı anlayışlı oluşları yüzünden kendi kendilerinin düşmanı olabilirler. Kendine güvensizlik bu burcun en mühim özelliklerindendir. Tersliklerden korkarlar. Dünyanın onları yıkmaya çalıştığını, yahut kaderin onlara daima karşı olduğunu düşünürler. Yakınlarının, iş arkadaşlarının onları anlamadığını, hatalı anladığını düşünüp kendilerine zulüm ederler. Amaçsız, sıkılgan, çekingen, bunun yanı sıra irade dışı olurlar. Aşırı duyarlıdırlar ve hatalarını üstlenmezler. Dayanıksız ve iradesizdirler. Edebiyat yahut zanaat ürünleri veren ruhsal hisleri çok güçlüdür. İyi müzisyen olurlar.

Başkalarını merhametle, acılarını hafifletmek üzere ya yardımcı olur yahut gizemli bir biçimde dua ederler. Ama gerçeklerle yüz yüze gelmezler. Akıllı Balık’lar kendilerine bir çıkış bulur ve sanatla uğraşırlar. Akılsız şayet uyuşturucu madde yahut alkolle kurtuluş arar, yaradılıştan cılız olan iradelerini ve kararsızlıklarını vurgularlar.

Kolay basit ölçeğe gelmez, sıkıdüzen ve olagelen şeylere uymazlar; fakat iyi kalpli, şirin, ve yumuşak olduklarından, arkadaşları onların içerisinde bulunduğu karmaşayı anlayamazlar.

Yorum yapın